X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Błaszczak odwiedził żołnierzy polskich w USA: jestem pod wrażeniem jakości szkolenia przez Amerykanów

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 07:45
Przebywający w Stanach Zjednoczonych minister Mariusz Błaszczak w Doylestown w Pensylwanii odsłoni tablicę poświęconą Bitwie Warszawskiej. Będzie to ostatni punkt wizyty szefa resortu obrony za Oceanem, podczas której rozmawiał z sekretarzem obrony USA Lloydem Austinem, spotkał się z polskimi żołnierzami szkolącymi się w Oklahomie i odwiedził fabrykę produkująca czołgi Abrams.
Spotkanie ministra obrony Mariusza Błaszczaka (L) z sekretarzem obrony USA Lloydem Austinem (P)
Spotkanie ministra obrony Mariusza Błaszczaka (L) z sekretarzem obrony USA Lloydem Austinem (P)Foto: PAP/EPA/SHAWN THEW

Podczas wizyty w bazie Fort Sill, gdzie polscy żołnierze uczą się obsługi systemów rakietowych PATRIOT, Mariusz Błaszczak powiedział, że jest pod wrażaniem ich podejścia do obowiązków oraz jakości szkolenia przez Amerykanów.

mid-21a05365 (1).jpg
"Musimy zwiększać własny potencjał obronny". Prezydent na Warsaw Security Forum

Posłuchaj
00:47 11334652_1.mp3 Błaszczak w amerykańskiej Częstochowie (IAR)

 

Później w fabryce Lima Army Tank Plant w Ohio minister chwalił produkowane tam czołgi Abrams, które ocenił jako szybkie, nowoczesne oraz gwarantujące najlepsza ochronę załogi. "Największe wrażenie wywarła na mnie możliwość przejechania się Abramsem. To rzeczywiście jest dobry czołg" - mówił Błaszczak w wywiadzie dla TVP Info.

Czytaj także:

Dziś po południu czasu lokalnego czyli późnym wieczorem czasu polskiego minister przyjedzie do Narodowego Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown w Pensylwanii. To miejsce kultu maryjnego Polonii zwane amerykańską Częstochową. Minister weźmie tam udział we mszy, odsłoni pamiątkową tablicę poświęconą Bitwie Warszawskiej w oraz złoży kwiaty na mogiłach polskich oficerów.

nj

Czytaj także

"Ta umowa nie może osłabić NATO". Szef BBN o umowie USA-Wlk. Brytania-Australia

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 19:24
Umowa zawarta przez USA z Wielką Brytanią i Australią nie może osłabiać NATO - takie stanowisko Polski przedstawił w kwaterze głównej Sojuszu w Brukseli szef BBN Paweł Soloch. Uczestniczył on w spotkaniu głównych doradców do spraw bezpieczeństwa narodowego państw członkowskich Sojuszu.
rozwiń zwiń