X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mateusz Morawiecki wystąpi w Dreźnie na niemiecko-polsko-czeskiej konferencji dot. nauki i innowacji

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 06:25
Premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w spotkaniu niemiecko-polsko-czeskiej Platformy Nauki w Dreźnie. Wydarzenie będzie poświęcone transgranicznym innowacjom dla Europy Środkowej.
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Radek Pietruszka

Dwudniową konferencję organizują niemieckie Ministerstwo Edukacji i Badań Naukowych oraz land Saksonia. Impreza skupia wysokich rangą przedstawicieli świata polityki, nauki oraz badań z Niemiec, Czech i Polski.

forum turów 1200.jpg
Media: Czesi chcą, aby umowa dotycząca Turowa obowiązywała po zakończeniu wydobycia

Jak informuje niemiecki resortu edukacji i badań, premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w panelu dyskusyjnym wraz z szefową ministerstwa Anją Karliczek, przewodniczącym Bundestagu Wolfgangiem Schäuble oraz premierem Saksonii Michaelem Kretschmerem.

Czytaj więcej:

Do debaty dołączy też przedstawiciel czeskiego rządu. Według strony niemieckiej, celem konferencji jest przygotowanie do sprostania wspólnym dla Polski Czech i Niemiec wyzwaniom w trójkącie granicznym. Wskazuje się tu szczególnie na regiony wydobycia węgla.

Wieloletnia współpraca 

Polska Czechy i Niemcy mają wieloletnią historię współpracy naukowo-badawczej. Najnowszy przykład to polsko-niemiecki program finansowania cyfryzacji gospodarki. W przygranicznym Görlitz działa natomiast centrum badawcze CASUS.

W połowie 2019 roku także w Dreźnie premier Mateusz Morawiecki był gościem Europejskiego Forum Nauki, Badań i Innowacji. Mówił wówczas, że polsko-niemieckie pojmowanie przyszłości Unii Europejskiej jest filarem jedności wspólnoty europejskiej. Szef rządu wzywał ponadto do zacieśnienia współpracy technologicznej między Polską, Czechami i Niemcami.

Posłuchaj
00:43 11334524_1.mp3 Drezno: premier Morawiecki wystąpi na niemiecko-polsko-czeskiej konferencji dot. nauki i innowacji (IAR)

 

nj

Czytaj także

"Porozumienie jest gotowe, jednak brak zgodności, co do jego długości". Czesi o sprawie Turowa

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 17:55
Politycy w Czechach uważają, że umowa z Polską w sprawie kopalni Turów jest praktycznie gotowa, ale kraje mają różne poglądy na temat czasu jej trwania - strona polska miała proponować możliwość wypowiedzenia porozumienia po dwóch latach.
rozwiń zwiń