X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent USA: wymogi szczepień przynoszą rezultaty

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 23:51
Joe Biden pochwalił firmy, które wprowadziły wymogi szczepień dla swoich pracowników. Dodał, że skłoniły one do zaszczepienia się wiele tysięcy ludzi. Amerykański prezydent podkreślił, że nakazy te są też dobre dla gospodarki.
Joe Biden
Joe BidenFoto: PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS

Joe Biden mówił na temat wprowadzania obowiązkowych szczepień przez pracodawców w Chicago, gdzie bazę mają linie lotnicze United Airlines. Podkreślił, że dzięki wprowadzonemu obowiązkowi zaszczepienia się przeciwko COVID-19, zastrzyk otrzymało 99 proc. z ponad 67 tys. pracowników linii.

ZOBACZ TAKŻE
1200 joe biden szczepienie pap.jpg
"Zróbcie to, co jest właściwe". Joe Biden przyjął trzecią dawkę szczepionki i zaapelował do Amerykanów

W ślad za United poszli inni przewoźnicy, w tym American Airlines, Southwest i JetBlue. Linie Delta Airlines, które zobowiązały niezaszczepionych do zapłaty 200 dolarów miesięcznie więcej za ubezpieczenie zdrowotne, osiągnęły gorszy wynik, 82 proc. zaszczepionych.

Joe Biden przyznał, że choć początkowo był przeciwny wprowadzaniu obowiązków szczepień, zdecydował się na pójście w tym kierunku, gdyż po wielu miesiącach starań wciąż niezaszczepiona pozostaje prawie 1/4 dorosłych Amerykanów.

"Nie ma innej drogi"

- Wiemy, że nie ma innej drogi, by pokonać tę pandemię, niż zaszczepienie ogromnej większości Amerykanów - powiedział prezydent. Powołał się też na analizę Białego Domu, z której wynika, że w firmach, które wprowadziły obowiązki dla pracowników, proporcja zaszczepionych pracowników wzrosła o ponad 20 p.p. Jak dodał, takie środki podjęło wiele spółek, w tym telewizja Fox News, której komentatorzy promują szczepionkowy sceptycyzm. - To nie żart! Nawet Fox News - mówił Biden.

Czytaj także:

Choć prezydent jeszcze we wrześniu zapowiedział, że wprowadzi obowiązek szczepień dla pracowników wszystkich firm zatrudniających powyżej 100 pracowników, nowe zasady nie zostały jeszcze opracowane. Według "New York Times", wdrożenie zapowiadanych przepisów może zająć jeszcze kilka tygodni.

ms

Czytaj także

Władze USA rekomendują przyjmowanie trzeciej dawki szczepionki. "Ochrona zaczyna słabnąć"

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 17:42
Szefowie czołowych amerykańskich agencji ds. zdrowia oraz zespołu ds. COVID-19 doradzającego prezydentowi Joe Bidenowi ogłosili, że od września trzecie dawki szczepionki Pfizera będą dostępne dla wszystkich mieszkańców USA. Ma to związek z obawami o słabnącą z czasem skuteczność preparatów.
rozwiń zwiń