X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Apel ONZ do największych gospodarek świata. Potrzeba 8 mld dolarów na szczepienia w biednych krajach

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 22:34
Organizacja Narodów Zjednoczonych apeluje o 8 miliardów dolarów na dystrybucję szczepionek na koronawirusa. ONZ oraz Światowa Organizacja Zdrowia chcą, by do końca tego roku całkowicie zaszczepionych zostało co najmniej 40 procent ludzi na świecie, a do połowy przyszłego roku - 70 procent ludzi.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Dziurek

Obecnie na świecie podano niemal 6,5 miliarda dawek szczepionek. Nierówności sprawiają jednak, że w krajach Zachodu zaszczepiona jest większość społeczeństw, ale w sumie aż połowa świata wciąż czeka na pierwszy zastrzyk. W Afryce preparat dostało zaledwie 5 procent ludności.

ZOBACZ TAKŻE
szczepienia pap 1200 .jpg
W Ameryce Łacińskiej brakuje szczepionek na COVID-19. Organizacja zdrowia apeluje o pomoc

Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres mówił podczas wideokonferencji prasowej z przedstawicielami WHO, że nierówno dostęp do szczepionek zagraża wszystkim krajom, także tym rozwiniętym. - Może bowiem przyjść taki dzień, że pojawią się nowe warianty, które będą odporne na szczepienia i cały wysiłek w krajach rozwiniętych pójdzie na marne. Nierówność w dostępie do szczepionek to nie tylko kwestia bycia niemoralnym, ale także głupim - mówił Guterres.

Szef ONZ zaapelował do krajów grupy 20 najbardziej rozwiniętych gospodarek świata, by wywiązały się z obietnic pomocy najbiedniejszym.

Do tej pory na całym świecie co najmniej jedną dawkę otrzymało 46 procent ludzi, a całkowicie zaszczepionych zostało 34 procent.

Posłuchaj
00:24 11334266_1.mp3 Sekretarz generalny ONZ : nierówność w dostępie do szczepionek to nie tylko kwestia bycia niemoralnym, ale także głupim (IAR)

 

ms

Czytaj także

Pierwsza szczepionka na malarię dla dzieci. WHO dała zielone światło

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 23:43
Światowa Organizacja Zdrowia dała zielone światło na użycie pierwszej szczepionki dla dzieci przeciwko malarii. WHO przekonuje, że to milowy krok w walce z chorobą, która jest najbardziej rozpowszechniona w Afryce. Prace nad wynalezieniem skutecznego preparatu trwały ponad 100 lat.
rozwiń zwiń