X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nagroda Nobla w dziedzinie chemii przyznana. Wyróżniono dwóch naukowców

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 13:14
Benjamin List z Niemiec i David MacMillan ze Stanów Zjednoczonych otrzymali Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii. Komitet noblowski nagrodził ich za opracowanie asymetrycznej katalizy organicznej, czyli nowego, precyzyjnego narzędzia do budowy molekularnej.
Komitet Noblowski nagrodził opracowanie asymetrycznej analizy organoleptycznej
Komitet Noblowski nagrodził opracowanie "asymetrycznej analizy organoleptycznej"Foto: PAP/EPA/Claudio Bresciani
nobel fizyka PAP 1200 (1).jpg
Nagroda Nobla 2021 w dziedzinie fizyki. Poznaliśmy tegorocznych laureatów

Zdaniem komitetu prace naukowców, prowadzone niezależnie od siebie, mają ogromny wpływ na badania farmaceutyczne i uczynią chemię bardziej ekologiczną.

Czytaj także:

Tydzień noblowski rozpoczął się w poniedziałek. W jego trakcie ogłaszani są kolejni laureaci Nagrody Nobla w pięciu dziedzinach - chemii, fizyce, medycynie, literaturze i ekonomii. Komitet Noblowski przyznaje również Pokojową Nagrodę Nobla.

pb

Czytaj także

Nobel Wisławy Szymborskiej. Poezja jako sposób na życie

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2021 05:53
Literacka nagroda Nobla została przyznana Szymborskiej 25 lat temu za "poezję, która z ironiczną precyzją pozwala historycznemu i biologicznemu kontekstowi wyjść na światło we fragmentach ludzkiej rzeczywistości".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Laureaci Nagrody Nobla. "Przynależność narodowa jest zawsze bardzo dyskusyjna"

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 21:02
Już wkrótce poznamy laureatów Nagrody Nobla, która w tym roku obchodzić będzie swoje 120. urodziny. Pierwszym jej laureatem w dziedzinie fizyki, w 1901 roku, został odkrywca promieni X Wilhelm Konrad Roentgen, z kolei dwa lata później tę najważniejszą nagrodę naukową otrzymała Maria Skłodowska-Curie wraz z mężem Piotrem Curie i Henri Becquerelem. W historii Nagrody Nobla przyznano ją wielokrotnie badaczom pochodzącym z Rzeczypospolitej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Syukuro Manabe, Klaus Hasselmann i Giorgio Parisi z Noblem z fizyki

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 11:50
Od 4 października Komitet Noblowski ogłasza laureatów Nagrody Nobla 2021. Tu nie ma nominowanych, ale giełda nazwisk co roku jest bardzo długa. Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki otrzymali dziś Syukuro Manabe, Klaus Hasselmann i Giorgio Parisi.
rozwiń zwiń