X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mateusz Morawiecki wziął udział w nieformalnej kolacji z szefami rządów UE. Tematem m.in. strategia UE wobec Chin

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 23:07
Strategia Unii Europejskiej wobec Chin, problemy w sąsiedztwie Europy, a także sytuacja w Afganistanie - te kwestie omówili w Słowenii przywódcy i szefowie rządów Unii Europejskiej. W nieformalnej kolacji roboczej na Zamku Brdo wziął udział premier Mateusz Morawiecki.
Mateusz Morawiecki na Słowacji
Mateusz Morawiecki na SłowacjiFoto: PAP/Radek Pietruszka

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel mówił przed spotkaniem, że przywódcy Unii Europejskiej muszą wykazać się w tych kwestiach "zbiorową inteligencją". - Wszyscy obserwowaliśmy, co stało się ostatnio w Afganistanie, w regionie Indo-Pacyfiku oraz z Chinami - mówił.

Posłuchaj
00:19 11330084_1.mp3 Premier Mateusz Morawiecki w Słowenii omówił relacje Unii Europejskiej z Chinami i sytuację w Afganistanie (IAR)

 

1200_Morawiecki_PAP.jpg
"Nie chcemy być pouczani przez nikogo z Europy Zachodniej". Zdecydowane stanowisko premiera w Słowenii

Wymiana wizji

- Mamy okazję by wymieniać wizje i opinie na te kwestie, potrzebna jest nam zbiorowa inteligencja, to krok, który jest niezbędny, by wzmocnić naszą jedność. Nasza jedność jest bardzo silnym atutem, podejście wielostronne to DNA Unii Europejskiej - zaznaczał Michel.

Po przybyciu do stolicy Słowenii - Lublany - w ambasadzie Węgier premier Mateusz Morawiecki spotkał się z szefami rządów państw Grupy Wyszehradzkiej.

Czytaj także:

Jutro na Zamku Brdo premier weźmie udział w Szczycie UE-Bałkany Zachodnie. Słowenia sprawuje półroczną prezydencję w Radzie UE. Przywódcy dyskutować będą o europejskiej perspektywie państw Bałkanów Zachodnich oraz rozwijaniu współpracy gospodarczej w regionie. Jednym z ważniejszych punktów szczytu będzie omówienie Planu gospodarczo-inwestycyjnego Unii o wartości 30 miliardów euro.

Szczytem pokieruje przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel. Wraz z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen będzie on reprezentować UE.

Poprzednie spotkanie przywódców Wspólnoty i Bałkanów Zachodnich odbyło się 5 października 2020 roku w formule wideokonferencji.

dz

Czytaj także

Kolej jako ekologiczny transport międzynarodowy. Niezwykły pociąg przejedzie przez Polskę

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 08:45
Za kilkanaście tygodni przez Polskę przejedzie pociąg nazywany Ekspresem Łączącym Europę (Connecting Europe Express). Pociąg rozpocznie swoją drogę na Bałkanach, a zakończy na Półwyspie Iberyjskim. Akcja, w której uczestniczą spółki PKP, organizowana jest w ramach Europejskiego Roku Kolei.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef parlamentu Węgier: obecny kierunek rozwoju UE jest nie do utrzymania

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 19:34
- Węgry pozostaną w Unii Europejskiej, dopóki ta się nie rozpadnie - oświadczył szef parlamentu Węgier Laszlo Koever w wywiadzie dla tygodnika „"Mandiner”, który ukazał się w czwartek. Wyraził też przekonanie, że nastąpi renesans unijnej prawicy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Krasnodębski: działania KE i TSUE wykraczają poza ich kompetencje

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 10:57
- KE i TSUE nie mogą ingerować w sprawy organizacji polskiego sądownictwa, ponieważ wykracza to poza kompetencje tych instytucji - mówi europoseł PiS, prof. Zdzisław Krasnodębski, komentując spór unijnych instytucji z Polską.
rozwiń zwiń