X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Holandia: haker uzyskał dostęp do danych ponad pół miliona osób. "Nie byliśmy w stanie temu zapobiec"

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 21:50
- Haker, który włamał się do systemów uczelni HAN University w Arnhem i Nijmegen uzyskał dostęp do danych przeszło 530 tys. osób - poinformowały władze placówki.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com / Maksim Shmeljov
cyberbezpieczeństwo 1200 hasło
Cyberbezpieczeństwo warte miliardy – tak dla hakerów, jak i firm, które przed nimi chronią

Włamanie odkryto we wrześniu. Nic jednak nie wskazywało wówczas, że haker uzyska dostęp do bazy danych tak wielu osób.

- Dochodzenie uczelni ujawniło, że przestępca uzyskał dostęp do serwera, na którym znajdowały się dane 530 tys. osób - poinformowała uczelnia w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej.

Na serwerze znajdowały się dane takie jak imię i nazwisko, adres czy numer telefonu, ale także np. numer paszportu lub dowodu osobistego.

Czytaj także:

- Jako zarząd żałujemy, że ludzie padli ofiarą tej kradzieży danych i że nie byliśmy w stanie temu zapobiec. Dlatego przepraszamy wszystkich, których w ten czy inny sposób dotknął ten incydent - mówi prezes zarządu HAN Rob Verhofstad, cytowany w komunikacie.

Verhofstad twierdzi, że uczelnia odmówiła zapłacenia okupu i natychmiast zgłosiła fakt włamania na policję. - Z pomocą ekspertów wewnętrznych i zewnętrznych wyciek został zakończony, a systemy były stale monitorowane - mówi prezes zarządu HAN.

PAP/ jb

Czytaj także

Ukraińskie służby zablokowały fermę rosyjskich botów. Publikowały w sieci treści antyszczepionkowe

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 15:14
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) poinformowała w czwartek o wykryciu i zablokowaniu fermy botów, za pomocą której stworzono około 50 tysięcy fejkowych profili. Według SBU boty rozpowszechniały materiały zamówione w Rosji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nasilenie rosyjskich ataków hakerskich w Niemczech. Ekspert: mają na celu zakłócanie procesów politycznych

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 07:50
- Ataki hakerskie w Niemczech inspirowane przez rosyjski wywiad wojskowy mają na celu zakłócanie działania procesów i systemów politycznych - mówi Annegret Bendiek, ekspert zajmująca się cyberbezpieczeństwem z berlińskiego think-tanku Fundacja Nauka i Polityka (SWP).
rozwiń zwiń