X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W Parlamencie Europejskim debata o sytuacji na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 05:53
W Parlamencie Europejskim odbędzie się dziś debata na temat sytuacji na Białorusi. Mija rok od antyrządowych protestów, brutalnie zduszonych przez reżim Aleksandra Łukaszenki.
Białoruska milicja i OMON. Zdjęcie ilustracyjne
Białoruska milicja i OMON. Zdjęcie ilustracyjneFoto: ALL best fitness is HERE / Shutterstock.com

Przy okazji poruszony zostanie też temat wojny hybrydowej prowadzonej przez białoruskie władze, która skutkuje kryzysem humanitarnym na granicy Białorusi z Polską, Litwą i Łotwą.

bomba sg tt 1200.jpg
Atrapa bomby w pobliżu granicy. SG oskarża Białoruś o prowokację

- To sprawdzian dla Unii - ocenia europoseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński. - Jest to wojna hybrydowa prowadzona przez Putina przeciwko Unii Europejskiej. Łukaszenka jest narzędziem Putina. Jeśli Unia Europejska nie będzie wspierać w działaniach państw członkowskich, zakończy się to tragedią - dodał.

Europosłowie zagłosują w tym tygodniu również nad rezolucją w sprawie Białorusi.

Czytaj także:

-  Tam również ma się znaleźć wzmianka o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej - mówi europoseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki. - Ujęte jest to w sposób ogólny, ale jednak bardzo konkretny: niezbędna jest współpraca europejska, międzynarodowa, FRONTEXu, Komisji Europejskiej. To nie jest tylko granica narodowa, ale granica Unii Europejskiej - mówi europoseł.

Podczas tej sesji europarlamentu planowana jest także debata na temat utworzenia i dofinansowania unijnej agencji do spraw polityki azylowej.

fc

Czytaj także

Fotyga apeluje do KE o podjęcie rozmów z Irakiem. Chodzi o migrantów wykorzystywanych przez Białoruś

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2021 13:37
Eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości Anna Fotyga skierowała do KE interpelację dotyczącą wykorzystywania przez reżim Aleksandra Łukaszenki migrantów jako narzędzia w wojnie hybrydowej przeciwko krajom unijnym. Europoseł zaapelowała o rozmowy z Irakiem w sprawie migrantów wykorzystywanych przez Białoruś. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wizyta ministra spraw zagranicznych w Wilnie. "Polska i Litwa muszą działać razem w obliczu wojny hybrydowej"

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 10:57
Minister Rau zapowiedział, że Polska i Litwa nadal będą współpracowały przy powstrzymaniu kryzysu migracyjnego. Dodał, że nasze kraje będą także poszukiwać na forum Unii Europejskiej i NATO nowych rozwiązań prawnych, które będą adekwatne do tego zagrożenia. 
rozwiń zwiń