X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Manipulacje Gazpromu na rynku gazowym. Polska chce dochodzenia KE

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 14:49
Polska chce dochodzenia Komisji Europejskiej w sprawie manipulacji rynkowych Gazpromu, które windują ceny gazu. Poinformowali o tym polscy dyplomaci w Brukseli. Ta sprawa ma być jednym z tematów unijnego szczytu w belgijskiej stolicy pod koniec miesiąca.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Konstantin Lenkov/Shutterstock
akademik czerski nord stream 2 free shutt 1200 .jpg
Tomasz Stępień: wysokie ceny gazu utrzymają się dotąd, dopóki będzie trwała zależność od jednego dostawcy

Z ustaleń brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej wynika, że temat rosnących cen energii ma pojawić się także jutro, podczas nieformalnego szczytu w słoweńskim mieście Brdo. Kwestię tę ma podnieść kilka krajów. Polska wskazuje, że to ograniczenia w dostawach rosyjskiego gazu windują ceny surowca i dlatego uważa, że sprawą powinna się zająć Komisja Europejska, a konkretnie - eksperci z dyrekcji do spraw konkurencji.

Czytaj więcej:

Tę samą sprawę Polska podniosła w ubiegłym miesiącu na spotkaniu unijnych ministrów energii, wskazując również na drugą przyczynę wzrostu cen energii: spekulacyjny charakter zmian na rynku uprawnień do emisji CO2. W najbliższą środę na ten temat mają rozmawiać unijni ministrowie środowiska na spotkaniu w Luksemburgu.

Posłuchaj
00:57 11327645_1.mp3 Polska chce dochodzenia KE ws. działań Gazpromu. Z Brukseli relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Jeśli chodzi o działania Gazpromu, to zwróciła na nie uwagę kilka tygodni temu także grupa ponad 40 europosłów w liście do Komisji Europejskiej, apelując o dochodzenie. Europosłowie podkreślili, że ograniczenia w dostawach rosyjskiego gazu do Europy i windowanie cen doprowadzą do podwyższenia rachunków za energię europejskich konsumentów.

- To rodzi podejrzenia, że Gazprom świadomie stara się wywierać nacisk na Europę, by zgodziła się na uruchomienie Nord Stream 2, mimo jego niezgodności z unijnymi regulacjami - podkreśliła grupa europosłów.

nj/bf

Czytaj także

Ukraina rozczarowana umową Węgier z Gazpromem. Prosi o interwencję KE

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 17:28
W poniedziałek oficjalnie podpisano w Budapeszcie umowę z Gazpromem, w której udział wzięli przedstawiciele węgierskiej dyplomacji. Jak podało w oświadczeniu ukraińskie MSZ, Kijów będzie chciał, by kontrakt zbadała Komisja Europejska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory w Niemczech a Nord Stream 2. Ekspert: byłoby lepiej, gdyby rząd montowała CDU/CSU

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 21:55
- Wiadomo, skąd się wywodzili niektórzy rosyjsko-niemieccy budowniczowie potęgi Gazpromu. Obawiam się, że SPD będzie kontynuować tę tradycję - mówiła w Polskim Radiu 24 Teresa Wójcik z BiznesAlert.pl
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gazprom wstrzymał tranzyt gazu na Węgry przez Ukrainę

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 12:31
Rosyjski koncern Gazprom wstrzymał w piątek tranzyt gazu przez Ukrainę na Węgry - poinformowała państwowa spółka Operator Systemu Transportu Gazu Ukrainy.
rozwiń zwiń