X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Borrell ostrzega: sytuacja gospodarcza Afganistanu może doprowadzić do wzrostu zagrożenia terrorystycznego

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2021 18:08
Przedstawiciel Unii Europejskiej do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa, Josep Borrell, powiedział, że działania podejmowane przez rząd talibów w Afganistanie nie zachęcają do zwiększenia pomocy humanitarnej.
Josep Borrell
Josep BorrellFoto: Alexandros Michailidis / Shutterstock.com

Podczas spotkania w stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadzie, z przedstawicielami tamtejszej dyplomacji, Josep Borrell wyraził również przekonanie, że pogarszająca się sytuacja gospodarcza Afganistanu może doprowadzić do wzrostu zagrożenia terrorystycznego.

kabul 1200 pap.jpg
Kolejny wybuch w Afganistanie. Wiele ofiar śmiertelnych

- Jeśli chcemy zapobiec zapaści gospodarczej, trzeba wspierać obecny rząd - podkreślił szef unijnej dyplomacji. - Wiele zależy od działań podejmowanych przez afgańskie władze, a działania te nie są zbyt zachęcające. Jeśli dojdzie do załamania gospodarki, pogorszy się sytuacja humanitarna i wzrośnie międzynarodowe zagrożenie terrorystyczne - mówił Josep Borrell.

Czytaj także:

Przypomniał, że od chwili przejęcia władzy przez talibów Unia Europejska zwiększyła pomoc humanitarną dla Afganistanu, jednak wstrzymała wsparcie inwestycyjne.

Josep Borrell wyraził również nadzieję na podjęcie rozmów z rządem w Teheranie w sprawie kontroli irańskiego programu nuklearnego.

fc

Czytaj także

Przyszłość Afganistanu. Andrzej Talaga: kraj nie ma strategicznego znaczenia w skali globalnej

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 15:55
- USA ma zbyt dożo sił rozlokowanych zbyt szeroko na świecie, trzeba je ściągać, by skoncentrować się na najbardziej zagrożonym kierunku, którym ze względów politycznych, gospodarczych i militarnych jest to Indo-Pacyfik a nie Azja Centralna - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Talaga (Warsaw Enterprise Institute).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gen. Piotrowski o sytuacji w Afganistanie: nikt nie przewidywał tak pesymistycznego scenariusza

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2021 09:32
- Nie spodziewaliśmy się, że czynniki przywódcze w Afganistanie będą tak słabe i tak szybko ulegną destrukcji. Uważam, że to wszystko spowodowała postawa głowy państwa - powiedział w Polskim Radiu 24 Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Tomasz Piotrowski.
rozwiń zwiń