X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Działacz mniejszości polskiej na Białorusi trafi do kolonii karnej. Przedłużono też jego wyrok

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 17:45
Muzyk i działacz mniejszości polskiej z Grodna Igor Bancer będzie odbywał karę w surowszych warunkach. Przyczyną jest to, że podczas odbywania wyroku w otwartym zakładzie karnym w Witebsku na wschodniej Białorusi został ukarany pobytem w karcerze. Między innymi za to, że spóźnił się na zbiórkę i za to, że - w opinii kierownictwa zakładu - źle się ogolił.
Więzienie na Białorusi, zdjęcie ilustracyjne
Więzienie na Białorusi, zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Vladimir Gudvin

Sąd w Witebsku postanowił przenieść Igora Bancera do kolonii karnej oraz dodał mu do kary miesiąc i 25 dni ograniczenia wolności.

Posłuchaj
00:56 11319519_1.mp3 Białoruś: Igor Bancer skierowany do kolonii karnej. Relacja Włodzimierza Paca (IAR)
protest Białoruś free shutterstock 1200.jpg
Protestowali przeciwko Łukaszence. Na Białorusi jest już ponad 700 więźniów politycznych

W marcu grodzieński sąd skazał Igora Bancera na półtora roku pobytu w tak zwanym otwartym zakładzie poprawczym. Mężczyzna został wtedy uznany winnym naruszenia prawa podczas ubiegłorocznych protestów po sfałszowanych wyborach prezydenckich na Białorusi.

Odmówił napisania prośby o ułaskawienie

Rozgłośnia Radio Swaboda informuje, że Igor Bancer odmówił pisania do władz prośby o ułaskawienie. Podczas odbywania aresztów w ciągu ostatniego roku dwa razy prowadził kilkunastodniową głodówkę. Mocno schudł i ma problemy zdrowotne. Nie wyklucza jednak kolejnej głodówki w ramach protestu.

Igor Bancer ma 41 lat. Jest założycielem grodzieńskiego zespołu muzycznego Mister-X. Był rzecznikiem prasowym Związku Polaków na Białorusi.

TU POSŁUCHASZ SERWISÓW SPECJALNYCH DLA BIAŁORUSI>>>

nt

Czytaj także

Białoruś: muzyk i polski działacz Igor Bancer ponownie w karcerze więziennym

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 12:53
Grodzieński muzyk polskiego pochodzenia Igor Bancer dostał kolejne 10 dni pobytu w karcerze. Niezależne białoruskie media zwracają uwagę, że w celi o surowym rygorze spędzi w sumie 40 dni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski działacz na Białorusi przez 19 dni prowadził głodówkę w zakładzie karnym. 40 dni spędził w karcerze

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 16:43
Przez ostatnie 19 dni działacz polskiej mniejszości i muzyk z Grodna Igor Bancer prowadził w zakładzie karnym głodówkę. W ten sposób protestował przeciwko sposobowi traktowania go przez służbę więzienną. Ostatnie 40 dni spędził w karcerze. Kierownictwo tzw. otwartego zakładu karnego, w którym się znajduje, chce go teraz przenieść do zamkniętego ośrodka więziennego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

9 lat łagrów za powyborczą demonstrację. Represje na Białorusi przybierają na sile

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2021 11:25
Na Białorusi wydany został kolejny wyrok dla uczestnika powyborczych demonstracji opozycji. Mieszkaniec Witebska został skazany na 9 lat i 15 dni kolonii karnej o wzmocnionym rygorze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strzelanina w Mińsku. Nie żyją opozycjonista i funkcjonariusz KGB

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 22:08
Białoruskie służby potwierdziły śmierć funkcjonariusza KGB. Zginął on w wyniku wymiany ognia podczas próby zatrzymania zwolennika opozycji. Opozycjonistę zastrzelili później inni kagiebiści.
rozwiń zwiń