X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Najpierw islam". Nowy rektor uniwersytetu w Kabulu zakazał kobietom prawa do edukacji

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 11:32
Jak poinformował amerykański portal Axios, mianowany przez talibów nowy rektor Uniwersytetu Kabulskiego odmówił kobietom prawa do nauki w kierowanej przez siebie instytucji.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PradeepGaurs/Shutterstock

"Daję wam moje słowo jako rektora uniwersytetu w Kabulu, że dopóki prawdziwe środowisko muzułmańskie nie będzie zapewnione dla wszystkich, kobiety nie będą mogły przychodzić po naukę ani do pracy. Najpierw islam" - zakomunikował na Twitterze Muhammad Aszraf Ghairat.

mid-epa09441387 (1).jpg
Media: wśród ewakuowanych z Afganistanu mają być dziewczynki zmuszone do małżeństw

W Afganistanie dochodzi do naruszeń praw kobiet mimo zapewnień przedstawicieli tymczasowego rządu w Kabulu o większej otwartości i inkluzywności nowej władzy w porównaniu z profilem prezentowanym przez talibów w latach 1996-2001.

Wówczas talibowie przyjmowali możliwie najsurowszą interpretację prawa islamu, uznając, że dziewczęta i kobiety nie mają prawa do nauki i pracy. Za dopuszczalne uznali wychodzenie kobiet z domu tylko w towarzyskie męskiego członka rodziny. Za nieposłuszeństwo surowo karali.

Czytaj także:

Na początku września złożony z samych mężczyzn rząd w Kabulu ogłosił, że Afganki mogą podejmować studia uniwersyteckie, jeśli będą przestrzegać obowiązku nakrycia głowy i pod warunkiem zachowania rozdzielności płciowej na zajęciach.

Ministerstwo spraw kobiet zostało przez reżim talibów zastąpione ministerstwem modlitwy, propagowania cnoty i zapobiegania występkom.

ng

Czytaj także

"Nie boimy się, jesteśmy zjednoczone". Demonstracja w obronie praw kobiet w Afganistanie

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 21:51
Niewielka grupa Afganek protestowała w pobliżu pałacu prezydenckiego w Kabulu, domagając się równych praw od rządzących krajem talibów. Był to drugi taki protest w ciągu dwóch dni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dramatyczne skutki ewakuacji z Afganistanu. UNICEF: setki dzieci zostały oddzielone od swoich rodzin

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 23:35
Jak informuje UNICEF, setki dzieci zostało odseparowanych od swoich rodzin i przewiezionych do różnych krajów podczas chaotycznej ewakuacji z lotniska w Kabulu. Organizacja zarejestrowała około 300 dzieci w takiej sytuacji, ale przypuszcza, że może ich być więcej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afganistan wróci do obcinania rąk i egzekucji. Jest reakcja USA

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 03:40
Mułła Nooruddin Turabi, odpowiedzialny w rządzie talibów za więziennictwo, powiedział w rozmowie z AP, że Afganistan wróci do takich praktyk jak obcinanie rąk czy egzekucje. Zaznaczył, że nie wiadomo tylko, czy kary będą wymierzane publicznie.
rozwiń zwiń