X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Musimy przezwyciężyć antagonizmy między nurtami politycznymi". Kandydat chadecji zaprasza do koalicji Zielonych i FDP

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 16:14
Po posiedzeniu prezydium CDU w Berlinie kandydat chadecji CDU/CSU na kanclerza Armin Laschet oświadczył, że jest gotowy do rozmów na temat koalicji z Zielonymi i FDP. Jego zdaniem żadna partia nie otrzymała w niedzielnych wyborach do Bundestagu wyraźnego mandatu do rządzenia.
Armin Laschet
Armin LaschetFoto: PAP/EPA/Maja Hitij / POOL

Laschet podkreślił, że nikt nie powinien zachowywać się tak, jakby mógł samodzielnie utworzyć rząd. - Żadna partia nie może czerpać z tego wyniku mandatu do rządzenia. Ani my, ani SPD - powiedział.

1200 wybory w niemczech pap.jpg
Niemcy ruszyli do lokali wyborczych. Padł rekord w głosowaniu korespondencyjnym

Armin Laschet oznajmił, że jest gotowy do rozmów na temat ewentualnej koalicji z Zielonymi i FDP. - Musimy przezwyciężyć antagonizmy między nurtami politycznymi - zauważył. Wyraził też przekonanie, że "rząd kierowany przez Unię (CDU/CSU), to najlepsze rozwiązanie dla kraju".

Szef CDU przyznał, że wynik wyborów "nie może i nie będzie" satysfakcjonował CDU/CSU. Laschet oznajmił, że wie, że ma w porażce wyborczej "swój osobisty udział". Zapewnił, że wynik wyborów zostanie poddany głębokiej analizie. Niezależnie od tego, czy Unia przejmie odpowiedzialność za rządy, musi nastąpić odnowa partii na wszystkich szczeblach.

Czytaj także:

Unia poniosła klęskę w wyborach, spadając z 32,9 proc. do historycznie niskiego poziomu 24,1 proc. Najsilniejszą partią jest SPD z 25,7 proc. głosów. Na trzecim miejscu uplasowali się Zieloni z 14,8 proc., a za nimi FDP z 11,5 proc. AfD uzyskała 10,3 proc. głosów.

ng

Czytaj także

Niemcy przyjęły w I połowie tego roku ponad 47 tysięcy migrantów. To ćwierć ich limitu rocznego

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 16:52
Jak wynika z ustaleń rządu federalnego, w I półroczu Niemcy przyjęły ponad 47 tysięcy migrantów. W tym samym czasie wyjechało lub zostało wydalonych z Niemiec około 12 tysięcy osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podsumowanie rządów Angeli Merkel. Dr Kwiatkowska: Niemcy cenią ją za stabilność i poczucie bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2021 13:25
- Niemcy doceniają Merkel przede wszystkim za poczucie stabilności i bezpieczeństwa. Była uwikłana w różne kryzysy, ale cały czas zarządzała w taki sposób, że można było wyjść obronną ręką - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Anna Kwiatkowska, ekspert ds. Niemiec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olga Semeniuk podsumowuje kampanię wyborczą w Niemczech: zabrakło debaty o relacjach polsko-niemieckich

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 07:50
- Zabrakło mi w kampaniach wyborczych odwołania się do relacji Polska-Niemcy. To jest bardzo istotny element, do tego, aby kształtować w świadomości Polaków potencjalnie kolejne lata funkcjonowania niemieckiego rządu. Tutaj zabrakło mi tej rozmowy - mówiła w Polskim Radiu 24  Olga Semeniuk (wiceminister rozwoju i technologii).  
rozwiń zwiń