X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Białoruś: przedstawiciele ONZ finansowali antyrządowe protesty? Szef MSZ zarzuca organizacji "złamanie ustaleń"

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2021 18:00
Szef MSZ Białorusi Uładzimir Makiej oświadczył, że "niektórzy przedstawiciele ONZ na Białorusi wykorzystywali środki ONZ, przeznaczone dla niepełnosprawnych, na wspieranie uczestników akcji protestu". Według Makieja mieli to robić "za plecami" sekretarza generalnego ONZ.
Uładzimir Makiej
Uładzimir Makiej Foto: Forum/Russian Foreign Ministry

Granica free tt sg-663.jpg
"Kryzys się zaostrza". Dziennikarz Biełsatu o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej

Białoruski minister wystąpił w telewizji państwowej po spotkaniu z sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem w Nowym Jorku.

- Niektórzy pomocnicy sekretarza generalnego ONZ, a oni, jak nam wiadomo, są przedstawicielami krajów członkowskich UE, za jego plecami, robią szereg nieładnych rzeczy. I jeśli w najbliższym czasie zostaną z ich inicjatywy opublikowane w ONZ pewne materiały, to my opowiemy o tym, jak niektórzy przedstawiciele ONZ na Białorusi wykorzystywali środki finansowe ONZ przeznaczone dla niepełnosprawnych, dla wsparcia uczestników akcji protestu itp. - powiedział Makiej.

Szef białoruskiej dyplomacji powiedział również, że "uprzedził sekretarza generalnego", iż Białoruś poinformuje o tych faktach białoruskie społeczeństwo i partnerów z ONZ w związku z tym, że "ONZ złamała ustalenia". Nie wskazał jednak, o jakie ustalenia chodzi.

"Problematyczne kwestie"

Makiej oświadczył, że podczas spotkania "był zmuszony do poruszenia kilku problematycznych kwestii" w relacjach z ONZ i że "wskazał na niedopuszczalność wykorzystania poszczególnych struktur ONZ do demonizowania Białorusi i jej dyskredytacji z absolutnie wymyślonych upolitycznionych powodów".

Telewizja państwowa zapewniła przy tym, że Antonio Guterres "pozytywnie ocenił rolę Mińska w szeregu inicjatyw, sprzyjających stabilizacji sytuacji na świecie", a Makiej oświadczył, że sekretarz generalny ONZ "dziękował" za wkład Mińska.

Czytaj również:

Nie wskazano na jakiekolwiek zastrzeżenia ze strony tej organizacji na temat sytuacji politycznej i praw człowieka w Białorusi, chociaż od ubiegłorocznych protestów powyborczych i ich stłumienia przez władze, ONZ, jej struktury i osobiście Guterres wypowiadali się na temat łamania praw człowieka przez reżim w Mińsku.

Ogłaszając w lutym raport na temat sytuacji na Białorusi urząd Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka informował o "bezprecedensowym kryzysie" w tym kraju.

kp

Czytaj także

KE popiera stanowisko Polski ws. sytuacji przy granicy. Szef MSWiA porozmawia z komisarz ds. wewnętrznych UE

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 13:37
Rzecznik Komisji Europejskiej poinformował, że cały czas trwa ustalanie terminu rozmowy telefonicznej unijnej komisarz do spraw wewnętrznych Ylvy Johansson z szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim. Wcześniej Adalbert Jahnz mówił, że do rozmowy dojdzie w piątek - Ustalenie terminu jest nieco bardziej skomplikowane niż nam się wydawało, ale dążymy do tego - dodał rzecznik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gwałtowny wzrost liczby migrantów w Niemczech. Docierają tam z Białorusi przez Polskę

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 14:41
Przygraniczny obóz przejściowy dla imigrantów niedaleko Frankfurtu nad Odrą zaczyna "pękać w szwach" - ustaliły niemieckie media. Przejścia graniczne w Brandenburgii uchodzą za główne punkty przerzutu nielegalnych uchodźców, docierających z Białorusi przez Polskę i Litwę.
rozwiń zwiń