X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Podejrzane zgony Kenijczyków. "Nie jest możliwe, by wszyscy ci młodzi ludzie mieli zawał serca"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2021 01:30
W ciągu ostatnich dwóch lat w Arabii Saudyjskiej zginęło 89 Kenijczyków. Były to osoby młode, które przeważnie pracowały jako służący. Arabia Saudyjska oficjalnie jako przyczynę zgonu podała atak serca. MSZ Kenii uznało sprawę za podejrzaną. 
Zdjęcie ilustracyjne. Nairobi, 28.04.2018
Zdjęcie ilustracyjne. Nairobi, 28.04.2018Foto: shutterstock.com/Billy Miaron

Organizacja Amnesty International podaje, że pracownicy w krajach Bliskiego Wschodu często skarżą się na fizyczną przemoc, gwałty i niebezpieczne warunki pracy. Wielu ubogich Kenijczyków szuka pracy w zamożnych krajach arabskich.

Czytaj także:
Kenia ubóstwo bieda Afryka dzieci 1200.jpg
Polska Akcja Humanitarna: mieszkańcy 20 państw żyją w skrajnym ubóstwie i głodzie

Sekretarz w ministerstwie spraw zagranicznych Kenii Machriya Kamau powiedział w czwartek, że wszystkie przypadki śmierci 89 Kenijczyków w Arabii Saudyjskiej są podejrzane. - Nie jest możliwe, by wszyscy ci młodzi ludzie mieli zawał serca - dodał.

Kamau oskarżył resort pracy o zaniedbania, polegające na tym, że nie monitoruje i nie chroni kenijskich pracowników za granicą. Szef parlamentarnej komisji pracy Wachira Kabinga powiedział, że kenijscy pracowników potrzebują ochrony.

Co najmniej 100 tys. Kenijczyków pracuje w Bahrajnie, Kuwejcie, Omanie, Katarze, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Czytaj także:

jbt

Czytaj także

Burkina Faso: wzrósł bilans ofiar ataku terrorystycznego. Dżihadyści zabili kilkadziesiąt osób

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2021 04:46
80 osób zginęło w środowym ataku dżihadystów na konwój w północnym Burkina Faso - wynika z nowego oficjalnego raportu. Wcześniej informowano o 47 zabitych.
rozwiń zwiń