X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wiceprezes TSUE działała zgodnie z zasadą praworządności? Saryusz-Wolski skierował interpelację

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 19:15
Europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski, zgodnie z zapowiedzią, skierował interpelację do Komisji Europejskiej ws. kopalni Turów. Polski deputowany zapytał, czy zgodna z zasadą praworządności jest decyzja wiceprezes unijnego Trybunału Sprawiedliwości. Rosario Silva de Lapuerta nałożyła na Polskę karę w wysokości pół miliona euro dziennie za niewdrożenie środków tymczasowych i kontynuowanie wydobycia węgla brunatnego.
Jacek Saryusz-Wolski
Jacek Saryusz-WolskiFoto: Andrzej Hulimka/FORUM
msz paweł jabłoński 1200.jpg
Negocjacje ws. Turowa będą kontynuowane. Wiceszef MSZ podał termin

W tytule interpelacji Jacek Saryusz-Wolski napisał o bezprawnej i bezskutecznej decyzji o nałożeniu kary.

Czytaj także:

Przypomniał, że kopalnia Turów jest niezwykle ważna dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, bo wydobywany węgiel jest wykorzystywany przez elektrownię, która dostarcza 7 proc. krajowej produkcji energii elektrycznej, co pokrywa potrzeby prawie 3,2 miliona gospodarstw domowych.

Dlatego europoseł zapytał, czy Komisja nie sądzi, że decyzja nakazująca wyłączenie tak strategicznego kompleksu energetycznego jest złamaniem unijnych traktatów i powinna być podjęta przez państwa członkowskie jednomyślnie.

Jacek Saryusz-Wolski zapytał też Komisję, czy zgodne z zasadą praworządności jest postępowanie wiceprezes Trybunału Sprawiedliwości, która oddaliła odwołanie od swojej decyzji i przekazała je Wielkiej Izbie Trybunału, stając się sędzią we własnej sprawie.

bf/pb

Czytaj także

Kierwiński: trzeba dogadać się z Czechami, to jedyny sposób na rozwiązanie sporu o Turów

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 09:02
- Polska powinna być jak najbardziej niezależna energetycznie. Robił to bardzo konsekwentnie rząd Donalda Tuska i to powinno być kontynuowane -  powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Kierwiński (PO).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejna runda rozmów w sprawie kopalni Turów. Zyska: Polska przygotowała bardzo korzystną ofertę

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 11:55
W Pradze rozpoczęła się kolejna runda rozmów polsko-czeskich na temat kopalni węgla brunatnego Turów. Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński powiedział, że ma nadzieję na konstruktywne rokowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci o sporze ws. Turowa: kopalnia nie powinna zostać zamknięta

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 11:45
Analiza ekonomiczna polsko-czeskiego sporu o kopalnię Turów i wyroku TSUE wymaga większej wiedzy na temat tego, o co naprawdę chodzi, czy negocjacje nie są przeciągane. Ale faktem jest, że kopalnia ta ma duże znaczenie dla polskiej energetyki i nie powinna być zamknięta – mówił w audycji "Rządy pieniądza" Adam Ruciński (firma BTFG).
rozwiń zwiń