X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nie możemy dłużej milczeć". Manifest francuskich intelektualistów przeciw transpłciowej indoktrynacji dzieci

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 06:44
"Nie możemy dłużej milczeć wobec tego, co uważamy za poważne wypaczenie w imię emancypacji »dziecka transpłciowego«" - napisali autorzy manifestu. Dodali także, że brak publicznej debaty na temat transpłciowej indoktrynacji dzieci jest współczesną formą tyranii.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Mayday Photos

Francuscy intelektualiści wystosowali apel, w którym sprzeciwiają się transpłciowej indoktrynacji dzieci. Wskazali w nim, że ideologia ta powoduje wzrost liczby nieletnich, które chcą zmienić płeć.

shutterstock falga ue lgbt eu unia europejska 1200 free.jpg
Europejska strategia na rzecz równości LGBTIQ. Zdecydowane stanowisko Ordo Iuris

Apel, pod którym podpisali się między innymi lekarze, sędziowie, adwokaci, nauczyciele czy rodzice, kierowany jest także do mediów, które - w ocenie sygnatariuszy - w sposób świadomy wpływają na ideologię gender.

"Nie możemy dłużej milczeć wobec tego, co uważamy za poważne wypaczenie w imię emancypacji »dziecka transpłciowego«" - piszą autorzy manifestu.

Czytaj także:

"Radykalne dyskursy legitymizują żądania zmiany płci na podstawie zwykłej percepcji, przedstawianej jako prawda. Ale dzieje się to za cenę dożywotniego leczenia, a nawet zabiegów chirurgicznych (usunięcie piersi lub jąder) na ciałach dzieci i młodzieży" - dodają.

"Współczesna forma tyranii"

Francuscy intelektualiści odnieśli się także do presji, jaka jest wywierana na przeciwników ideologii gender. "Panuje zamęt, w dużej mierze utrzymywany w celu manipulowania ludzkością w jej najgłębszym podłożu" - podkreślają. Autorzy zauważyli, że świadczą o tym na przykład zmiany w prawie w innych krajach.

Czytaj także:

Sygnatariusze podkreślili, że brak publicznej debaty na temat transpłciowej indoktrynacji dzieci jest współczesną formą tyranii.

ng/vaticannews.va

Czytaj także

Zmiana płci w Holandii jeszcze łatwiejsza? Rząd chce obniżyć granicę wieku

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 03:15
Rząd Holandii zaproponował ułatwienia zmiany płci w akcie urodzenia. W przesłanym piśmie do Tweede kamer, izby niższej parlamentu, proponuje m.in. obniżenie granicy wieku, który do tego uprawnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister sprawiedliwości Węgier: nie zrezygnujemy z ochrony naszych dzieci

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 09:50
- Obronimy interesy węgierskich rodziców i nie może się do tego mieszać żadna instytucja, unijna czy międzynarodowa - powiedziała minister sprawiedliwości Węgier Judit Varga, pytana o węgierską ustawę o ochronie dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryzys dyplomatyczny na linii Paryż-Waszyngton. Szef MSZ Francji żąda wyjaśnień ws. paktu AUKUS

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 01:22
Przebywający w Nowym Jorku w związku z rozpoczynającym się Zgromadzeniem Ogólnym ONZ minister spraw zagranicznych Francji Jean-Yves Le Drian ocenił, że USA, nie konsultując planów stworzenia paktu AUKUS z sojusznikami w UE podważyły zaufanie między partnerami.
rozwiń zwiń