X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Białoruś: Andrzej Poczobut nie będzie prosił o łaskę Alaksandra Łukaszenkę

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 16:13
Polski działacz i dziennikarz Andrzej Poczobut poinformował, że nie zamierza zwracać się z prośbą do Aleksandra Łukaszenki o ułaskawienie. W liście do znajomego Poczobut napisał, że taka prośba byłaby niemoralna.
Andrzej Poczobut
Andrzej PoczobutFoto: Agnieszka Kamińska/PolskieRadio.pl

W liście, którego fragmenty cytuje rozgłośnia Radio Swaboda Andrzej Poczobut napisał, że "żadne akty łaski nie są mu potrzebne, nie będzie prosić o ułaskawienie nawet wtedy gdy zostanie o to poproszony".

Jan Parys 1200.jpg
"To jest zarzewie wojny". Parys o przemówieniu Łukaszenki z okazji Dnia Jedności Narodowej

Zaznaczył, że w takiej sprawie jak jego, pisanie próśb o ułaskawienie "byłoby rzeczą niemoralną i niegodną pamięci bohaterów Armii Krajowej".


Posłuchaj
00:58 poczo.mp3 Andrzej Poczobut nie zamierza zwracać się z prośbą do prezydenta Białorusi o ułaskawienie. Korespondencja Włodzimierza Paca (IAR)

 

Dodał, że wie doskonale, że czekają go łagry i więzienie ale - jak podkreśla - "tym, czyją godność i honor broni, było znacznie trudniej i ich przykład daje mu natchnienie". Poinformował, że nikomu nie dawał i nie daje upoważnienia, aby w jego imieniu zwracać się do Aleksandra Łukaszenki o ułaskawienie.

Czytaj także:

W tym tygodniu mija pół roku od czasu aresztowania Andrzeja Poczobuta i Andżeliki Borys. Liderom Związku Polaków białoruskie służy zarzucają rozpalanie waśni na tle narodowościowym w związku z upamiętnianiem żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego.

fc

Czytaj także

Media: Andrzej Poczobut dostaje listy ws. "uwolnienia". Prowokacja reżimu Łukaszenki?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 18:13
Przetrzymywany w białoruskim areszcie polski działacz i dziennikarz Andrzej Poczobut miał otrzymać trzy listy od człowieka, który proponował mu pośrednictwo w uwolnieniu z więzienia. Informują o tym niezależne media. Na razie brak oficjalnego potwierdzenia tej informacji. Chodzić ma zaś o Juryja Waskresienskiego, uważanego za współpracownika KGB. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mamy do czynienia z reżimem zbrodniczym". Wawrzyk o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 08:02
- Reżim nie patrzy na życie i zdrowie migrantów, reżim patrzy na realizację swoich niecnych celów - powiedział w audycji "24 Pytania - Rozmowa Poranka" na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych, odnosząc się do informacji o śmierci trzech osób na granicy polsko-białoruskiej.
rozwiń zwiń