X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Anna Fotyga: nie pozwolimy na uruchomienie Nord Stream 2 bez zgodności z unijnym prawem

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 10:07
W rozmowie z korespondentką Polskiego Radia Beatą Płomecką deputowana zwróciła uwagę na działania Gazpromu, który próbuje wymusić na Brukseli zgodę na uruchomienie rurociągu, wstrzymując dostawy gazu do Europy i windując ceny surowca.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com / Maximillian cabinet

Europoseł Anna Fotyga podkreśliła, że trzeba alarmować już teraz w obliczu pustych magazynów gazu.

gaz gazociąg rura 1200.jpg
Polityczny wzrost cen gazu? Kurtyka: to element presji na uruchomienie Nord Stream 2

- Żeby nie doszło do takiej sytuacji, kiedy rządzący państw Unii Europejskiej stwierdzą, że mniejszym złem jest dopuszczenie na rynek tego typu podmiotu. Nie pozwolimy, będziemy robić wszystko, żeby tak się nie stało. Ale sądzę, że to jest celowe działanie Federacji Rosyjskiej i tak właśnie jest prowadzona gra. Powinna Unia Europejska czym prędzej pomyśleć o sankcjach za tego typu działania - powiedziała była szefowa polskiej dyplomacji.

Posłuchaj
00:32 fotyga.mp3 Anna Fotyga o presji ws. uruchomienia Nord Stream 2 (IAR)

 

Budowa Nord Stream 2 już się zakończyła, ale by popłynął nim gaz, konieczna jest jeszcze certyfikacja. Zgodę musi dać niemiecki regulator, a potem zatwierdzić ją powinna Komisja Europejska. Cała procedura może trwać miesiącami, tymczasem Gazprom planuje uruchomienie rurociągu 1 października.

Czytaj również:

Rosyjski monopolista chce mieć Nord Stream 2 na wyłączność, ale nie pozwalają na to unijne regulacje, które oprócz rozdziału właścicielskiego, przejrzystych taryf nakazują też udostępnienie rurociągu innym firmom.

fc

Czytaj także

Gazociąg NS2 ukończony bez unijnych sankcji. KE liczy na przestrzeganie przepisów

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 14:02
Komisja Europejska wyraziła nadzieję, że reguły dotyczące certyfikacji Nord Stream 2 będą przestrzegane, ale nie grozi sankcjami wobec Gazpromu jeśli dojdzie do złamania prawa. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: Nord Stream 2 powinien być powodem do refleksji w naszych relacjach z USA

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 23:15
Przebywający w Nowym Jorku prezydent Andrzej Duda ocenił, że w relacjach polsko-amerykańskich nic złego się nie dzieje. Prezydent powiedział, że w kluczowych kwestiach współpraca z USA układa się dobrze, choć kwestia Nord Stream 2 powinna być przedmiotem refleksji dla strony amerykańskiej.
rozwiń zwiń