X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wizyta wiceszefa MSZ w Jordanii. Rozmowy m.in. o współpracy w dziedzinie nowych technologii

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 02:49
Relacje dwustronne, sytuacja na Bliskim Wschodzie i migracja znalazły się wśród tematów rozmów wiceszefa MSZ Pawła Jabłońskiego z sekretarzem generalnym jordańskiego MSZ Yousefem Batainehem - poinformował w komunikacie polski resort dyplomacji.
Paweł Jabłoński podczas wizyty w Jordanii
Paweł Jabłoński podczas wizyty w JordaniiFoto: gov.pl

1200  paweł jabłoński spotkanie onz gov.pl.jpg
Paweł Jabłoński na spotkaniu ONZ: przejęcie Afganistanu przez talibów było geopolitycznym trzęsieniem ziemi

Wiceszef MSZ przebywał z wizytą w Jordanii w poniedziałek oraz wtorek. W trakcie wizyty rozmawiał z sekretarzem generalnym jordańskiego resortu dyplomacji m.in. o współpracy politycznej, dyplomatycznej, wojskowej i ekonomicznej, w szczególności możliwościach wzmacniania eksportu w branżach kluczowych dla polskiej i jordańskiej gospodarki, takich jak rolnictwo, produkcja i przetwarzanie żywności czy energia odnawialna.

Jak poinformowało MSZ, mówiono także scenariusze rozwoju sytuacji na Bliskim Wschodzie, jej wpływ na sytuację bezpieczeństwa w regionie i poza nim - w tym zwłaszcza w aspekcie migracji - a także możliwe działania społeczności międzynarodowej.

Wiceszef polskiej dyplomacji odwiedził także położony 12 km od granicy z Syrią obóz dla uchodźców Zaatari, gdzie spotkał się z dr. Yaroupem Ajlounim, prezesem Jordan Health Aid Society International.

W ramach współpracy z JHASI w grudniu 2017 r. powstało Polskie Centrum Szkoleń i Konsultacji Medycznych, w którym prowadzone są programy kształcenia dla personelu obozu oraz sesje edukacyjne dla jego mieszkańców. Obecnie kontynuowane są dwa projekty prowadzone przez ambasadę RP w Ammanie, których celem jest zapewnienie dostępu do specjalistycznej diagnostyki dla mieszkających w Zaatari pacjentów z grup wysokiego ryzyka choroby nowotworowej oraz zapewnienie dostępu do specjalistycznej opieki ginekologiczno-położniczej dla pacjentek ciężarnych i matek z małymi dziećmi, pochodzących z najbiedniejszych części kraju.

Współpraca gospodarcza

"Ważnym elementem wizyty wiceministra Jabłońskiego były także spotkania z przedstawicielami Jordańskiej Izby Handlowej, Jordańsko-Europejskiego Stowarzyszenia Biznesowego oraz Arabskiej Komisji Energii Odnawialnej (AREC). W ich trakcie omówiono najbardziej perspektywiczne obszary współpracy gospodarczej, szczególnie w zakresie nowoczesnych technologii. Stronie jordańskiej przedstawiono możliwości współpracy m.in. w zakresie sektora dronowego, zielonych technologii oraz sektora rolno-spożywczego" - poinformowało w komunikacie MSZ.

Resort przypomniał, że łączna wartość udzielonej przez Polskę pomocy rozwojowej i humanitarnej dla Jordanii w latach 2012–2020 wyniosła niemal 26,5 mln zł, w tym ok. 3,8 mln zł w 2020 roku.

kp


Czytaj także

Przyszłość Afganistanu. Andrzej Talaga: kraj nie ma strategicznego znaczenia w skali globalnej

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 15:55
- USA ma zbyt dożo sił rozlokowanych zbyt szeroko na świecie, trzeba je ściągać, by skoncentrować się na najbardziej zagrożonym kierunku, którym ze względów politycznych, gospodarczych i militarnych jest to Indo-Pacyfik a nie Azja Centralna - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Talaga (Warsaw Enterprise Institute).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trudna sytuacja w Afganistanie. Gen. Waldemar Skrzypczak: konsekwencja wcześniejszych błędów USA

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 15:55
- Stany Zjednoczone konstruując rząd i armię powinni pójść na kompromis z Talibami i tymi siłami, które rządziły z rękojmi Amerykanów. To, co się stało teraz, jest konsekwencją wcześniej popełnionych błędów, za które dużo zapłacili Amerykanie, a teraz najwięcej płacą Afgańczycy - mówił w Polskim Radiu 24 gen. Waldemar Skrzypczak,  były dowódca Wojsk Lądowych, uczestnik misji w Iraku i Afganistanie.
rozwiń zwiń