X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Gazociąg NS2 ukończony bez unijnych sankcji. KE liczy na przestrzeganie przepisów

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 14:02
Komisja Europejska wyraziła nadzieję, że reguły dotyczące certyfikacji Nord Stream 2 będą przestrzegane, ale nie grozi sankcjami wobec Gazpromu jeśli dojdzie do złamania prawa. 
Układanie gazociągu na dnie morza. Zdjęcie ilustracyjne
Układanie gazociągu na dnie morza. Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka zapytała Komisję Europejską, czy jest gotowa skorzystać z tak zwanych środków tymczasowych i nakazać wstrzymanie eksploatacji i zagrozić karami finansowymi. Rzecznik Komisji Tim McPhie odpowiedział, że nie chce spekulować na ten temat i przypomniał proces certyfikacji.

forum-0625278222 (2).jpg
Khyłko ws. NS2: Rosja znów używa cen gazu jako broni przeciw UE, wciąż brak reakcji Brukseli, Berlina, USA

- Niemiecki regulator otrzymał wniosek Gazpromu 8 września i teraz ma on 4 miesiące na odpowiedź. Później musi wysłać projekt decyzji do Komisji Europejskiej, która powinna dokument zbadać pod kątem zgodności z unijnym prawem. Bruksela ma dwa miesiące na odpowiedź. Taki jest proces certyfikacji. Komisja jest świadoma wszystkich regulacji, które ma do swojej dyspozycji, ale nie będę spekulował jaka będzie decyzja jeśli coś się wydarzy - powiedział rzecznik Komisji.

Czytaj również:

O tym, że Bruksela powinna skorzystać z tak zwanych środków tymczasowych i nakazać wstrzymanie wykorzystywania Nord Stream 2 jeśli zostanie on uruchomiony nielegalnie pisała w ubiegłym tygodniu grupa europosłów do Komisji Europejskiej. Na wniosek Jerzego Buzka w mailu wysłanym do Komisji przypomniano, że ma ona instrumenty, żeby przeciwdziałać łamaniu prawa przez Gazprom. Wymieniony został artykuł 8 regulacji 1/2003.

pg

Czytaj także

Spotkanie szefów MSZ Polski i Ukrainy. "Skoordynowano stanowiska ws. Nord Streamu 2"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2021 12:30
Szef MSZ Zbigniew Rau spotkał się w sobotę w Turcji z szefem MSZ Ukrainy Dmytro Kułebą. Wśród tematów były m.in. kwestie dotyczące współpracy dwustronnej oraz bezpieczeństwa w Europie Wschodniej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tworzy deficyt bezpieczeństwa w regionie". Ambasador RP na Ukrainie o Nord Streamie 2

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 20:00
Gazociąg Nord Stream 2 tworzy deficyt w sferze bezpieczeństwa, co zmusza nas do politycznej konsolidacji - powiedział ambasador RP w Kijowie Bartosz Cichocki, cytowany w czwartek przez agencję Interfax-Ukraina.
rozwiń zwiń