X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

USA: zwolennicy Trumpa protestowali przed Kapitolem. Manifestacja przebiegła spokojnie

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2021 22:39
Setki zwolenników byłego prezydenta USA Donalda Trumpa demonstrowało w Waszyngtonie w proteście przeciwko traktowaniu osób oskarżonych o udział w szturmie na Kongres, do którego doszło 6 stycznia. W stolicy USA zgromadzono znaczne siły policji, a budynek Kongresu został ogrodzony.
Protest pod Kapitolem.
Protest pod Kapitolem. Foto: PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS

Po tym jak 6 stycznia tysiące zwolenników Donalda Trumpa wdarły się do Kongresu, by uniemozliwić certyfikowanie zwycięstwa Joe Bidena w wyborach prezydenckich, ponad 600 osób zostało postawionych w stan oskarżenia, a 63 aresztowano. Uczestnikom zajść postawiono różne zarzuty - od bezprawnego wkroczenia na teren Kongresu, przez niszczenie mienia, po użycie przemocy i spowodowanie obrażeń policjantów.

Czytaj także:
policja usa free 1200.jpg
Uzbrojony neonazista zatrzymany w Waszyngtonie. W jego samochodzie znaleziono bagnet i maczetę

Dziś do Waszyngtonu przybyły setki zwolenników Donalda Trumpa domagając się uwolnienia zatrzymanych i wycofania zarzutów wobec pozostałych.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:53 11301375_1.mp3 USA: manifestacja zwolenników Donalda Trumpa. Relacja Marka Wałkuskiego  (IAR)

Obawy o kolejne zamieszki 

Uczestnicy manifestacji określali osoby zatrzymane mianem więźniów politycznych. W obawie przed aktami przemocy przed manifestacją wokół Kapitolu wzniesiono 2,5-metrowe ogrodzenie z metalowej siatki, a na drogach ustawiono betonowe barykady.

Obawy o możliwość kolejnych zamieszek się jednak nie potwierdziły. Choć doszło do przekrzykiwania się z kontrmanifestacjami, protest miał pokojowy charakter. Liczba uczestników protestu była też mniejsza, niż przewidywano.

jbt

Czytaj także

Kansas, Ohio, Michigan, Kalifornia. Tysiące zwolenników Trumpa protestuje

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 05:50
Zwolennicy Donalda Trumpa protestowali przeciwko zatwierdzaniu przez Kongres głosów Kolegium Elektorów potwierdzających zwycięstwo Joe Bidena. Demonstrowali m.in. w Kansas, Ohio, Michigan, Kalifornii, Kolorado, Utah, Nowym Meksyku, Wyoming i Teksasie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dla Partii Demokratycznej to wymarzony scenariusz". Ekspert o zamieszkach w USA

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 09:00
- Wygląda na to, że realizuje się wymarzony dla Partii Demokratycznej scenariusz, czyli ostateczna kompromitacja i odsunięcie prezydenta Donalda Trumpa - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Radek Wesołowski, ekspert ds. USA, mieszkający na co dzień w Toronto, odnosząc się do zamieszek pod Kapitolem.
rozwiń zwiń