X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rośnie presja migracyjna na granicy USA. Latem służby zatrzymały prawie 200 tys. nielegalnych przybyszów

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 04:38
Władze Stanów Zjednoczonych powiadomiły o przechwyceniu w sierpniu na granicy z Meksykiem ponad 195 tys. nielegalnych imigrantów. Było wśród nich 18 534 dzieci bez opieki.
Migranci z Ameryki Południowej w drodze na granicę USA
Migranci z Ameryki Południowej w drodze na granicę USAFoto: PAP/Eyepix/ABACA

Biden PAP-1200.jpg
Decyzja Trumpa ws. imigrantów podtrzymana. Dr Fatalski: Biden obiecał zmianę w tej kwestii

Jak skomentowała agencja Reuters, pogłębiło to humanitarne i polityczne wyzwania stojące przed prezydentem USA Joe Bidenem. Podejmuje on starania o ograniczenie napływu nieudokumentowanych przybyszów.

"Podczas gdy liczba aresztowań nieznacznie spadła w porównaniu z lipcem, wzrosła w porównaniu z sierpniem 2019 roku. Gwałtownie się wówczas powiększyła, zanim pandemia koronawirusa ograniczyła migrację na całym świecie. W ostatnich miesiącach aresztowania na granicach oscylowały wokół 20-letnich rekordów" - zauważył Reuters.

Jak podkreślił, nasilenia liczby nielegalnych przekroczeń granicy stworzyło polityczny problem dla demokratycznego przywódcy Stanów Zjednoczonych. Krytycy zarzucają mu odejście od twardej polityki byłego republikańskiego prezydenta Donalda Trumpa. Ich zdaniem napędza to imigrację.

Czytaj także:

Eksperci zwracają także uwagę, że powoduje to też ubóstwo, przemoc i brak bezpieczeństwa żywnościowego. Jest także czynnikiem zachęcającym do opuszczania takich krajów jak Gwatemala, Honduras i Salwador.

"Służby graniczne USA wciąż szybko wydalają prawie wszystkie samotne osoby dorosłe i niektóre rodziny przechwycone na granicy. Dzieje się tak na mocy zarządzenia związanego z COVID-19 wdrożonego przez Trumpa i utrzymywanego w dużej mierze przez Bidena. Agenci napotkali w ubiegłym roku więcej osób, które ponownie przekroczyły granicę w porównaniu z wcześniejszymi latami" - twierdzi Reuters.

Zgodnie z oficjalnymi danymi na granicy z Meksykiem zatrzymano 18 534 dzieci migrantów bez opieki oraz 79 754 członków rodzin. Samotni dorośli stanowili około połowę tej liczby.

kp

Czytaj także

"Plagi przemocy i korupcji". Kryzys migracyjny w USA tematem rozmów na szczycie

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 03:50
Prezydent Meksyku Andrés Manuel López Obrador i wiceprezydent USA Kamala Harris rozmawiali, podczas wideokonferencji, o współpracy obu krajów, w tym wspólnych inicjatywach, jakie zamierzają podjąć w celu rozwiązania kryzysu migracyjnego w regionie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klęska Bidena przed Sądem Najwyższym. Decyzja Trumpa ws. imigrantów podtrzymana

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2021 05:06
Sąd Najwyższy USA odrzucił we wtorek podjętą przez administrację Joe Bidena próbę likwidacji programu imigracyjnego jego poprzednika Donalda Trumpa. Program zmuszał imigrantów z Ameryki Środkowej i Południowej do oczekiwania w Meksyku na rozpatrzenie ich wniosków o azyl w USA.
rozwiń zwiń