X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polski działacz na Białorusi przez 19 dni prowadził głodówkę w zakładzie karnym. 40 dni spędził w karcerze

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 16:43
Przez ostatnie 19 dni działacz polskiej mniejszości i muzyk z Grodna Igor Bancer prowadził w zakładzie karnym głodówkę. W ten sposób protestował przeciwko sposobowi traktowania go przez służbę więzienną. Ostatnie 40 dni spędził w karcerze. Kierownictwo tzw. otwartego zakładu karnego, w którym się znajduje, chce go teraz przenieść do zamkniętego ośrodka więziennego.
Igor Bancer
Igor BancerFoto: PAP/Wojciech Pacewicz

POLSKIE RADIO dla Bialorusi.jpg

Polskie Radio - Serwisy specjalne dla Białorusi

W marcu grodzieński sąd skazał Igora Bancera na półtora roku pobytu w tak zwanym otwartym zakładzie poprawczym. Mężczyzna został uznany za winnego naruszenia prawa podczas ubiegłorocznych protestów po wyborach prezydenckich na Białorusi. Został skierowany do zakładu w Witebsku na wschodzie Białorusi.

Niezależne białoruskie media poinformowały, że w czasie ostatnich 40 dni Bancer był przetrzymywany w karcerze. Czterokrotnie został ukarany między innymi za spóźnienie się na zbiórkę i za to, że źle się ogolił.

Czytaj także: 


Na znak protestu rozpoczął głodówkę. Kierownictwo zakładu poprawczego zapowiedziało, że z powodu przewinień mężczyzna zostanie skierowany do kolonii karnej, czyli zakładu karnego o ostrzejszym rygorze.

Igor Bancer ma 41 lat. Jest założycielem grodzieńskiego zespołu muzycznego Mister-X. Był rzecznikiem prasowym Związku Polaków na Białorusi. Jego żona Andżelika Orechwo jest przewodniczącą Rady Naczelnej Związku Polaków. Obrońcy praw człowieka uznali Igora Bancera za więźnia politycznego.

IAR/in./

Czytaj także

Kalesnikawa i Znak przed sądem w Mińsku. Zapadł wyrok dla białoruskich opozycjonistów

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 11:46
Białoruscy opozycjoniści Maryja Kalesnikawa i Maksim Znak zostali skazani na kary odpowiednio 11 i 10 lat kolonii karnej. Ogłoszenie wyroku w sądzie w Mińsku miało otwarty charakter, mimo że kilkutygodniowy proces był zamknięty dla publiczności i dziennikarzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rażący brak poszanowania praw człowieka i wolności obywateli". UE potępia wyrok dla białoruskich opozycjonistów

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 15:23
Unia Europejska potępiła skazanie czołowych białoruskich opozycjonistów. Oświadczenie w tej sprawie opublikował rzecznik szefa unijnej dyplomacji, Peter Stano. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cichanouska: żądamy natychmiastowego zwolnienia z więzienia Maryi Kalesnikawej i Maksima Znaka

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 20:45
Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska w rocznicę aresztowania Maryi Kalesnikawej żądała zwolnienia jej oraz Maksima Znaka z aresztu. Oboje - Znak i Kalesnikawa - zostali w poniedziałek skazani przez reżim Alaksandara Łukaszenki na 11 i 10 lat więzienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: były kandydat na prezydenta skazany na pracę przymusową w łagrze. Wynagrodzenie to równowartość kilku złotych

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 10:32
Skazany na więzienie białoruski bankier Wiktar Babaryka, który chciał wystartować w ubiegłorocznych wyborach prezydenckich, został skierowany do nowej pracy w ciężkich warunkach.
rozwiń zwiń