X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Przeszkadza im, że sprzeciwiamy się presji lobby LGBTQ". Minister sprawiedliwości Węgier o rezolucji PE

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 15:56
"Stanowisko Parlamentu Europejskiego, zgodnie z którym małżeństwa jednopłciowe i związki partnerskie powinny być uznawane w całej Unii, jest »całkowicie pozbawioną podstaw opinią polityczną«" - napisała minister sprawiedliwości Węgier Judit Varga.
Minister sprawiedliwości Węgier Judit Varga
Minister sprawiedliwości Węgier Judit VargaFoto: JOHN THYS / POOL/PAP

"Najwyraźniej nie ustępują, Parlament Europejski nadal uwiera to, że Węgry w ustawie o ochronie dzieci nie dopuszczają żadnej propagandy seksualnej w instytucjach oświaty publicznej, szkołach i przedszkolach. Przeszkadza im, że sprzeciwiamy się presji lobby LGBTQ" - oznajmiła Varga na Facebooku.

Miłosz Lodowski 663.jpg
"Ludziom odbiera się swobodę myślenia". Lodowski o dyskusji wokół węgierskiej ustawy dot. LGBT

Według niej PE chciałby dyktować, co Węgry uważają za małżeństwo i rodzinę, i wtrącać się w relacje dziecko-rodzic, chociaż są to kwestie należące do prerogatyw państw narodowych.

Przypomniała, że według konstytucji Węgier należy przestrzegać "niezbywalnych praw podstawowych człowieka", a ich ochrona jest pierwszoplanowym obowiązkiem państwa. Węgry na najwyższym możliwym szczeblu bronią praw człowieka, wobec czego "polityczne wywoływanie histerii przez EP jest bez sensu" - oznajmiła.

"Na Węgrzech każdy dorosły żyje tak jak chce, zgodnie ze swoją decyzją i światopoglądem. Natomiast wychowanie dzieci jest wyłącznym prawem rodziców. Nie odstąpimy od tego!" - napisała.

Czytaj także: 

***

Parlament Europejski przyjął we wtorek rezolucję, zgodnie z którą małżeństwa jednopłciowe i związki partnerskie powinny być uznawane w całej Unii.

Europosłowie głosujący za przyjęciem rezolucji uważają, że UE powinna usunąć wszelkie przeszkody, jakie napotykają "osoby LGBTQ" w korzystaniu ze swoich "podstawowych praw".

ng

Czytaj także

"Absolutny brak podstawy prawnej". Beata Kempa zaapelowała o poszanowanie praw państw unijnych

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2021 16:19
- Brak definicji praworządności, absolutny brak podstawy prawnej w tym momencie, dlatego że ta definicja jest stworzona bez umocowania demokratycznego - mówiła eurodeputowana Beata Kempa podczas dyskusji Parlamentu Europejskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Małżeństwa" jednopłciowe i związki partnerskie powinny być uznawane w całej UE. Jest rezolucja PE

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 11:45
Europosłowie głosujący za przyjęciem wniosku uważają, że UE powinna usunąć wszelkie przeszkody, jakie napotykają "osoby LGBTIQ" w korzystaniu ze swoich "podstawowych praw".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiśniewska o unijnej rezolucji ws. małżeństw jednopłciowych: nie chodzi o równość, a o inżynierię społeczną

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 08:25
- Nie zgadzamy się, by Parlament Europejski niósł tęczową rewolucję do państw członkowskich i wywierał na nie nieuzasadnioną, pozaprawną presję - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Jadwiga Wiśniewska, europoseł PiS.
rozwiń zwiń