X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Papież Franciszek wraca do Watykanu. Zakończyła się jego pielgrzymka na Słowację

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 15:17
Podróż apostolska papieża na Słowację dobiegła końca. W środę przed godz. 14 z lotniska w Bratysławie Franciszek wyruszył w podróż powrotną do domu.
Papież Franciszek pozdrawia wiernych na Słowacji
Papież Franciszek pozdrawia wiernych na SłowacjiFoto: PAP/Grzegorz Momot

W ostatnim dniu pielgrzymki na Słowację papież odprawił mszę świętą w narodowym sanktuarium maryjnym w Szasztinie, do którego przybyło ponad 50 tysięcy wiernych.

koszyce 1200.jpg
Wizyta papieska na Słowacji. Franciszek odwiedził romskie osiedle w Koszycach nazywane enklawą biedy

Następnie papież udał się na bratysławskie lotnisko. Przed odlotem Franciszka pożegnała prezydent Słowacji Zuzana Czaputova, która dziś dowiedziała się o śmierci swojego ojca.

Posłuchaj
00:56 11295516_1.mp3 Papież na Słowacji: nie można traktować wiary jak cukru, który osładza życie - relacja Piotra Kowalczuka (IAR)

W trakcie trwającej cztery dni 34. zagranicznej podróży apostolskiej papież Franciszek odwiedził Bratysławę, Preszów, Koszyce i Szasztin. Spotkał się z duchowieństwem, wspólnotą żydowską i młodzieżą. Odprawił liturgię w obrządku wschodnim i odwiedził romskie osiedle.

Czytaj także:

Na Słowację papież przybył z Budapesztu, gdzie w niedzielę celebrował mszę świętą kończącą Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny.

ng

Czytaj także

"W sercu Europy rodzi się pytanie: czy straciliśmy zapał głoszenia świadectwa?". Papież z wizytą na Słowacji

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2021 18:43
Papież Franciszek w pierwszym przemówieniu na Słowacji w niedzielę powiedział przedstawicielom innych wyznań chrześcijańskich: "Tutaj, w sercu Europy, rodzi się pytanie: czy my, chrześcijanie, straciliśmy nieco zapał głoszenia i proroctwo świadectwa?". - Czy to prawda Ewangelii nas wyzwala, czy też czujemy się wolni, gdy tworzymy strefy komfortu? - pytał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pielgrzymka papieża na Słowację. Ok. 40 tys. osób na liturgii bizantyjskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 12:02
W Preszowie na wschodzie Słowacji, gdzie mieszka wielu grekokatolików, papież Franciszek przewodniczył we wtorek Boskiej Liturgii Świętego Jana Chryzostoma w obrządku bizantyjskim. Uczestniczyło w niej około 40 tysięcy osób, wśród nich Polacy. Obecny był kardynał Stanisław Dziwisz.
rozwiń zwiń