X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Najważniejsze połączenie energetyczne pomiędzy Wielką Brytanią a Francją zniszczone przez pożar

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 15:15
Kluczowe połączenie energetyczne pomiędzy Wielką Brytanią a Francją zostało zniszczone. Przyczyną jest pożar stacji transformatorowej. Urzędnicy informują, że problemy z dostawą energii mogą potrwać nawet kilka tygodni.
Na miejscu zdarzenia pracowały zastępy strażaków
Na miejscu zdarzenia pracowały zastępy strażaków Foto: PAP/Leszek Szymański

Pożar wybuchł w stacji w miejscowości Sellindge w brytyjskim hrabstwie Kent, tuż przy Cieśninie Kaletańskiej, łączącej Wielką Brytanię z Francją.

1200 francja proces policja pap.jpg
W Paryżu rozpoczął się historyczny proces. Wraca sprawa zamachów terrorystycznych z 2015 r.

Jak informuje Bloomberg na skutek tego zdarzenia zerwane zostało główne połączenie odpowiedzialne za dostarczanie energii z Francji. To zdarzenie pogorszyło kryzys dotyczący energii w Wielkiej Brytanii. Następstwem tej awarii jest wzrost cen prądu i gazu. 

Czytaj więcej:

Dla Wielkie Brytanii jest to kolejny problem, ponieważ w tym kraju ograniczone były już dostawy, a ceny były rekordowo wysokie. Jeden z brytyjskich kierowników sieci szacuje, że awaria potrwa co najmniej do 13 października. 

Należy również podkreślić fakt, że Francja jest największym dostawcą za pośrednictwem dwóch kabli biegnących przez kanał La Manche, a Wielka Brytania importerem energii netto. 

W mediach społecznościowych można znaleść nagrania, na których widać dym unoszący się nad stacją. 

Jak informują służby, gaszenie pożaru potrwa jeszcze kilka godzin. Z kolei Bloomberg podaje, że przepływy na kablu IFA-1 o mocy 2000 MW zatrzymały się tuż po północy. Drugi kabel IFA-2 - o mocy 1000 megawatów - jest obecnie nienaruszony.

nj

Czytaj także

Strażacy ugasili pożar 19-piętrowego budynku w Londynie. Było o krok od tragedii

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 14:09
Strażacy opanowali pożar, który w piątek rano wybuchł w 19-piętrowym budynku mieszkalnym we wschodnim Londynie. Sytuacja wyglądała na groźną, bo według mediów budynek był pokryty taką samą łatwopalną elewacją jak Grenfell Tower, gdzie w 2017 r. zginęły 72 osoby.
rozwiń zwiń