X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kolejny lockdown w Wielkiej Brytanii? Według prognoz liczba dziennych zakażeń może sięgnąć 7 tys.

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 13:23
Jeśli nie zostaną podjęte żadne działania, to liczba hospitalizacji z powodu COVID-19 może wzrosnąć w Anglii do poziomu od 2000 do nawet 7000 dziennie - ostrzega działająca przy brytyjskim rządzie naukowa rada doradcza ds. sytuacji kryzysowych SAGE.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: I Wei Huang / Shutterstock.com
koronawirus Polska COVID-19 free shutterstock 1200.jpg
Wielka Brytania piątym państwem, w którym przekroczony został poziom 7 mln zakażeń koronawirusem

Obecnie do szpitali trafia ok. 750 osób dziennie, a w szczytowym momencie drugiej fali pandemii, w styczniu, było to ok. 4500 osób.

Naukowcy z SAGE dodali jednak, że "stosunkowo niewielki zestaw środków" mógłby zapobiec kolejnej fali zakażeń. "Oprócz zachęcania do pracy w domu, inne lekkie działania mogłyby obejmować jasne komunikaty, które zalecają ludziom ostrożność, bardziej rozpowszechnione testy, powrót do wymogu kwarantanny przez wszystkie kontakty osób zakażonych i noszenie maseczek w większej liczbie sytuacji" - napisano w dokumencie z zeszłotygodniowego posiedzenia SAGE.

Odnosząc się do tych prognoz minister zdrowia Sajid Javid powiedział w środę, że nie ma jednego konkretnego wskaźnika, który spowoduje przejście do planu B, czyli przywrócenia niektórych restrykcji, ale dodał, że to, czy służba zdrowia (NHS) zdoła poradzić sobie z liczbą pacjentów w szpitalach będzie kluczowym czynnikiem.

Czytaj także:

We wtorek brytyjski rząd przedstawiając strategię na jesień i zimę poinformował, że podstawowym planem pozostają szczepienia, a także zachęty do tego, by ludzie spotykali się na otwartych przestrzeniach i częściej nosili maseczki. Ale jeśli sytuacja będzie się pogarszać, możliwe jest przywrócenie obowiązku noszenia maseczek, a także zalecenia pracy z domu, a w zupełnej ostateczności - także kolejny lockdown.

Javid zapytany w środę, co byłoby czynnikiem powodującym przejście do planu B, odparł: "Nowy wariant (wirusa) byłby ogromnym znaczącym zmartwieniem, ale mogą być też inne kwestie. To, co dzieje się z NHS, będzie ogromnie ważne dla mnie i całego kraju, aby zapewnić, że nie wrócimy do sytuacji, w której NHS będzie przytłoczony".

PAP/ jb

Czytaj także

Euro 2020: finał przyczynił się do zwiększenia zakażeń COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2021 14:10
Finał piłkarskich mistrzostw Europy na Wembley znacząco przyczynił się do rozprzestrzeniania się COVID-19 - wynika z danych rządowej agencji Public Health England. Jak podano, prawdopodobnie 2 295 osób na stadionie było już wtedy zakażonych, a kolejne 3 404 zaraziły się tam.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brytyjski sąd zezwolił na odłączenie pacjentki z trwałymi powikłaniami po COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2021 23:21
Brytyjski Sąd Opiekuńczy orzekł, że kobieta, która po zakażeniu koronawirusem doznała trwałych uszkodzeń mózgu oraz paraliżu od szyi w dół, może zostać odłączona od aparatury podtrzymującej życie – podały w sobotę brytyjskie media.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leki dostępne na rynku skuteczne w zwalczaniu COVID-19? Brytyjscy naukowcy wskazali dziewięć preparatów

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 21:01
Niektóre leki zatwierdzone przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) można bezpiecznie wykorzystać w leczeniu zakażeń COVID-19 - ustalili naukowcy z University of Manchester w Wielkiej Brytanii.
rozwiń zwiń