X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Francja: gwałtowne burze i ulewy, powodzie na południu kraju. Szef MSW zapowiedział wprowadzenie stanu klęski żywiołowej

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 12:52
Południu Francji wciąż zagrażają gwałtowne burze powodujące powodzie - podały w środę służby meteorologiczne. Szef francuskiego MSW Gerald Darmanin zapowiedział wprowadzenie na tych terenach stanu klęski żywiołowej.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Bertrand Kulik / CATERS NEWS / Caters News / Forum

- Taka obfitość opadów statystycznie występuje mniej niż raz na 100 lat. Nigdy w departamencie Gard nie odnotowano tak skumulowanego efektu - poinformowały służby Meteo France, które wydały alerty pogodowe dla pięciu departamentów: Gard, Herault, Ardeche, Drome i Isere.

1200 francja proces policja pap.jpg
W Paryżu rozpoczął się historyczny proces. Wraca sprawa zamachów terrorystycznych z 2015 r.

W departamencie Gard we wtorek opady spowodowały gwałtowne lokalne powodzie, m.in. w Saint-Dionisy w aglomeracji Nimes.

Ewakuacja z autostrady

Autostrada A9, główna oś łącząca dolinę Rodanu, region Marsylii i Włochy z Hiszpanią, została we wtorek zamknięta na kilka godzin. Z A9 ewakuowano droga powietrzną i lądową około 30 osób – poinformowali strażacy, którzy przeprowadzili akcję z użyciem 60 śmigłowców.

W nocy strażacy poszukiwali kilkudziesięciu osób, wszystkich udało się odnaleźć całych i zdrowych.

Około 60 osób ewakuowano z kempingu Aimargues w Gard. Świadkowie mówią, że woda wtargnęła bardzo szybko do ośrodka wypoczynkowego. „Gołym okiem widzieliśmy, jak woda się podnosi. W ciągu pięciu minut od końca kempingu dotarła do pierwszego punktu sanitarnego” - opowiadał w BFM TV jeden z turystów.

W Gard zamknięto w środę szkoły z powodu burz, które spodziewane są w ciągu dnia.

pg

Czytaj także

Coraz więcej ofiar powodzi w Belgii, zapowiadane kolejne opady

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 14:15
Liczba ofiar śmiertelnych powodzi na południu i wschodzie Belgii wzrosła do czterech. Tysiące osób zostało ewakuowanych z zagrożonych terenów. Ulewne deszcze nie ustają i dziś są spodziewane także w zachodniej części kraju i w centrum. Unijną pomoc zaoferowała Komisja Europejska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katastrofalna powódź w Niemczech. Ratownicy: niewielkie szanse na znalezienie żywych

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 12:11
Wiceprzewodnicząca Agencji Pomocy Technicznej Sabine Lackner widzi niewielkie szanse na znalezienie żywych osób zaginionych po powodziach w zachodnich Niemczech. "Na tym etapie jest niestety bardzo prawdopodobne, że ofiary będzie można jedynie odnaleźć, a nie uratować" - mówi portalowi RND.
rozwiń zwiń