X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Istoty ludzkie to nie karty przetargowe". Przewodnicząca KE surowo oceniła działania Białorusi przy granicach z UE

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 11:44
- Unia nie będzie tolerować działań Białorusi na granicy i wykorzystywania migrantów - oświadczyła przewodnicząca Komisji Europejskiej. Ursula von der Leyen wygłosiła orędzie o stanie Unii na sesji plenarnej europarlamentu w Strasburgu.
Ursula von der Leyen
Ursula von der LeyenFoto: PAP/EPA/YVES HERMAN / POOL

- Istoty ludzkie to nie karty przetargowe. Reżim w Mińsku traktuje ludzi instrumentalnie, dosłownie przepycha ich przez granicę - mówiła przewodnicząca Komisji Europejskiej.

1200 Ursula von der Leyen pap.jpg
"Mimo wielkiej krytyki UE jest liderem". Przewodnicząca KE o walce z pandemią i poziomie wyszczepienia

- Będziemy wspierać Litwę, Łotwę i Polskę. I nazwijmy wprost, co to są za działania: to atak hybrydowy, by zdestabilizować Europę. Nie będziemy tego tolerować  - podkreśliła Ursula von der Leyen.

Posłuchaj
00:22 11295457_1.mp3 Szefowa KE: Białoruś prowadzi atak hybrydowy na granicy z Unią (IAR)

W godzinnym orędziu o stanie Unii przewodnicząca Komisji mówiła też o konieczności zapewnienia bezpieczeństwa w najbliższym sąsiedztwie.

Czytaj także:

Ursula von der Leyen nie wymieniła jednak z nazwy Rosji, kiedy wspominała o nowych zagrożeniach, takich jak cyberataki. A to właśnie władze na Kremlu Unia oskarża w ostatnich latach o cyberprzestępczość i próby wpływania na sytuację polityczną w krajach członkowskich.

ng

Czytaj także

"To niedopuszczalne, bezpodstawne". Szefowie instytucji UE potępili sankcje Rosji

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 21:45
Szefowie trzech unijnych instytucji potępili decyzję Rosji o zakazie wjazdu ośmiorgu przedstawicielom Wspólnoty. Za osoby niepożądane zostali uznani m.in. wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova i przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli. Na czarną listę wpisani zostali urzędnicy z Łotwy, Estonii, Francji, Szwecji i Niemiec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To sygnał wiary w lepszą przyszłość po pandemii". Premier Portugalii o konferencji UE

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 18:46
Premier Portugalii Antonio Costa powiedział, że rozpoczęta w Strasburgu konferencja jest sygnałem wiary w lepszą przyszłość po pandemii wysłanym do obywateli Wspólnoty. Stwierdził, że spotkanie jest okazją do dyskusji o przyszłym kształcie Unii i jej celach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt UE-USA. "Odnawiamy nasze partnerstwo"

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2021 14:15
Spory handlowe, walka z pandemią, relację z Rosją i Chinami - to główne tematy szczytu Unia Europejska - USA w Brukseli. Bierze w nim udział amerykański prezydent Joe Biden oraz przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel i Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen.
rozwiń zwiń