X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Manewry Zapad-2021. Ćwiczenia sił desantowych w obwodzie kaliningradzkim z udziałem kilkuset żołnierzy

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 10:16
W obwodzie kaliningradzkim na poligonie Prawdinski odbyły się w środę ćwiczenia żołnierzy wojsk desantowych w ramach manewrów Zapad-2021. Desant około 300 ludzi osłaniało lotnictwo wojskowe Floty Bałtyckiej: myśliwce Su-27 i bombowce Su-24.
Manewry Zapad-2021
Manewry Zapad-2021Foto: PAP/EPA/RUSSIAN DEFENCE MINISTRY PRESS SERVICE/HANDOUT HANDOUT
pap_20170920_2YS (1).jpg
Zapad-2021. Ekspert OSW Andrzej Wilk: armia Rosji ćwiczy przygotowanie do wojny i zadania sił okupacyjnych

W działaniach tych wzięło udział około 300 żołnierzy sił powietrzno-desantowych z oddziałów stacjonujących w obwodzie pskowskim. Siły desantu, wraz z 12 bojowymi wozami desantowymi, transportowane były przez 10 samolotów Ił-76MD, a ich zrzut odbył się z wysokości 800 metrów z wykorzystaniem spadochronów. Para myśliwców Su-27 Floty Bałtyckiej oczyściła przestrzeń powietrzną z lotnictwa umownego przeciwnika, a bombowce Su-24 dokonały ostrzałów pozycji przeciwnika przed przeprowadzeniem desantu.

Czytaj także: 

Po wylądowaniu żołnierze sił desantowych zniszczyli punkty dowodzenia umownego przeciwnika. Elementem ćwiczeń było prowadzenie działań z zakresu blokowania i niszczenia sił nieprzyjaciela.

Aktywna faza manewrów rosyjsko-białoruskich manewrów Zapad-2021 trwa do 16 września. W Rosji terenem ćwiczeń jest Zachodni Okręg Wojskowy. Obejmuje on graniczący z Polską obwód kaliningradzki, regiony graniczące z Białorusią, centrum europejskiej części kraju wraz z Moskwą i północny zachód wraz z Petersburgiem.

dn

Czytaj także

Manewry Zapad-2021. Szef MON: Wojsko Polskie musi być gotowe, obserwujemy, co dzieje się za wschodnią granicą

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 13:40
- Nasze przygotowanie do prowokacji ze strony Rosji podczas manewrów Zapad-2021 polega na odstraszaniu. Pozostajemy w ścisłej koordynacji z sojusznikami z NATO. Reakcja Polski i NATO będzie zależeć od rozwoju sytuacji u naszych granic - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak w rozmowie z portalem PolskaTimes.pl.
rozwiń zwiń