X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Słowacja: ostatni dzień pielgrzymki papieża Franciszka. Msza w sanktuarium maryjnym

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 07:17
Papież Franciszek zakończy dziś swoją 34. zagraniczną podróż apostolską. O godzinie 10:00 w sanktuarium maryjnym w Szasztinie na Słowacji odprawi mszę świętą, po której wróci do Rzymu.
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES

Na celebrowaną przez papieża mszę zarejestrowało się około 45 tysięcy osób, które przybędą do niewielkiego, 5-tysięcznego Szasztina. W tej miejscowości na zachodzie kraju znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, patronki Słowacji.

Papież Franciszek Słowacja 1200 PAP.jpg
Pielgrzymka papieża na Węgry i Słowację. Rzepczak: na tych ziemiach wielu ludzi cierpiało przez komunizm

W świątyni znajduje się uznawana za cudowną XVI-wieczna figura Matki Bożej Bolesnej, koronowana w 1995 roku przez Jana Pawła II w trakcie jego drugiej pielgrzymki na Słowację.

Posłuchaj
00:38 papiez konczy slowacja.mp3 Ostatni dzień papieskiej pielgrzymki na Słowację. Korespondencja Wojciecha Stobby (IAR)

 

Po zakończeniu mszy Franciszek uda się na bratysławskie lotnisko, gdzie odbędzie się ceremonia pożegnania i skąd papież wróci do Rzymu po czterech dniach spędzonych na Słowacji.

fc

Czytaj także

Przedstawiciel słowackich Żydów przed spotkaniem z papieżem: na słowa Franciszka czekamy z nadzieją

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 06:48
Przewodniczący Żydowskiej Gminy Wyznaniowej w Bratysławie Tomasz Stern powiedział, że wspólnota żydowska czeka na słowa papieża Franciszka z nadzieją. Spodziewa się, że papież zajmie stanowisko wobec byłego prezydenta Republiki Słowacji z lat II wojny światowej ks. Josefa Tisa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Witamy cię jako niosącego potrzebną inspirację dla przyszłości". Prezydent Słowacji powitała papieża Franciszka

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 11:32
W Pałacu Prezydenckim w Bratysławie odbyła się oficjalna ceremonia powitania papieża Franciszka, który od niedzieli jest na Słowacji. Papież, zwracając się do przedstawicieli władz, społeczeństwa i korpusu dyplomatycznego, powiedział, że - pandemia jest próbą naszych czasów. Franciszek wezwał do pomocy innym, integracji i wspólnego budowania przyszłości.
rozwiń zwiń