X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent Andrzej Duda na szczycie państw Grupy Arraiolos w Rzymie

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 03:28
Bieżące kwestie związane z Unią Europejską będą tematem rozmów XVI Spotkania Prezydentów Państw Grupy Arraiolos, które odbędzie się w Rzymie. W szczycie weźmie udział prezydent Andrzej Duda.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Jakub Szymczuk/KPRP

Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch zapowiada, że rozmowy będą dotyczyć aktualnych problemów Wspólnoty oraz jej przyszłości.

duda  Steinmeier 1200 free tt.jpg
Prezydenci Polski i Niemiec rozmawiali o ataku hybrydowym Mińska. Andrzej Duda: możemy liczyć na pełne wsparcie

- Spotkania poświęcone są refleksji nad tym dokąd zmierza Unia Europejska, jakie są jej cele, prezydent będzie też mówił o tym jak Unia odnajduje się jako globalny gracz w przyszłym świecie - dodaje.

Jak zapowiada Jakub Kumoch, prezydent poruszy też kwestię Nord Stream 2 oraz sytuacji na granicy z Białorusią.

Posłuchaj
00:28 arraiolos.mp3 Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch o tematach dyskusji na szczycie Grupy Arraiolos (IAR)

 

Dwie sesje plenarne

Prezydent Andrzej Duda w Atenach
Prezydent: Polska prowadzi politykę rozwoju, która jest w awangardzie europejskich tendencji

W Rzymie Andrzej Duda spotka się z prezydentami Włoch, Bułgarii, Niemiec, Estonii, Irlandii, Grecji, Chorwacji, Łotwy, Węgier, Malty, Austrii, Portugalii, Słowenii i Finlandii. W Pałacu Prezydenckim na Kwirynale zaplanowano dwie sesje plenarne (o 11:15 i 14:45), następnie oświadczenia dla prasy oraz uroczysty obiad dla głów państw i małżonków.

Inicjatorem Grupy Arraiolos w 2003 r. był prezydent Portugalii Jorge Sampaio. Polityk zmarł 10 września. Nazwa pochodzi od miejscowości w Portugalii. Tam odbyło się pierwsze spotkanie prezydentów Austrii, Finlandii, Niemiec, Łotwy, Polski, Portugalii, Węgier i Włoch, do których w następnych latach dołączali inni przywódcy.

fc