X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Restrykcje w Nowym Jorku. Od dziś mandaty za brak przepustki covidowej w miejscach publicznych

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 18:47
Mieszkańcy Nowego Jorku, którzy chcą pójść do restauracji czy do kina, muszą okazać dowód, że zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19. Władze miasta rozpoczęły egzekwowanie restrykcyjnych przepisów, które mają ułatwić walkę z pandemią koronawirusa.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/rblfmr

punkt szczepień covid USA free shutt 1200 .jpg
Los Angeles: szczepienie na COVID-19 obowiązkowe dla dzieci powyżej 12. roku życia

Obowiązek przyjęcia co najmniej jednej dawki szczepionki przeciwko COVID-19 dotyczy pracowników i klientów restauracji, barów, kawiarni, kin i teatrów, muzeów, sal koncertowych, obiektów sportowych, siłowni i centrów handlowych.

Posłuchaj
00:46 11292667_1.mp3 Władze Nowego Jorku rozpoczęły egzekwowanie restrykcyjnych przepisów pandemicznych. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Regulacje nie dotyczą osób poniżej 12. roku życia oraz tych, które przebywają w restauracji czy innym punkcie usługowym poniżej 10 minut, na przykład by skorzystać z toalety albo odebrać zamówienie na wynos. Wyjątkiem objęte są też kościoły, biura i kluby osiedlowe.

Przepisy dotyczące obowiązku zaszczepienia dla osób przebywających w pomieszczeniach zamkniętych weszły w życie połowie sierpnia. Do tej pory nie były jednak egzekwowane. Od dziś służby miejskie Nowego Jorku będą sprawdzać, czy właściciele przedsiębiorstw i instytucji objętych obowiązkiem szczepień wymagają ich od swoich pracowników i klientów - albo w formie papierowej karty szczepienia, albo w aplikacji telefonicznej.

Czytaj także:

Obowiązek szczepień budzi w USA kontrowersje. W sondażu Gallupa 53 proc. Amerykanów poparło wymaganie dowodu szczepienia w barach czy restauracjach, 47 proc. było przeciw.

kp

Czytaj także

USA zaostrzają restrykcje. "Washington Post": Biden ogłosi ścisły obowiązek szczepień dla części Amerykanów

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 16:51
"Prezydent USA Joe Biden ogłosi w czwartek, że miliony pracowników federalnych będą objęte ścisłym obowiązkiem szczepień przeciw COVID-19" - informują amerykańskie media. Biden ma tego dnia wygłosić ważne przemówienie na temat szerzącej się w USA kolejnej fali pandemii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA: szpital musiał wstrzymać odbieranie porodów. Część personelu nie chce się szczepić

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2021 22:09
Oddział położniczy w hrabstwie Lewis w stanie Nowy Jork wstrzymuje w tym miesiącu odbieranie porodów po rezygnacji części personelu, który wybrał zwolnienie z pracy niż poddanie się obowiązkowemu szczepieniu przeciw COVID-19.
rozwiń zwiń