X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Słowacja: papież spotkał się z przedstawicielami wspólnoty żydowskiej

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 18:03
W trakcie pielgrzymki na Słowację papież Franciszek spotkał się z przedstawicielami wspólnoty żydowskiej. Wcześniej Franciszek odwiedził bratysławskie Centrum Betlejem - ośrodek prowadzony przez siostry Misjonarki Miłości, które pomagają między innymi osobom bezdomnym i ciężko chorym.
Papież Franciszek na Słowacji
Papież Franciszek na SłowacjiFoto: PAP/EPA/LUCA ZENNARO
papież Franciszek Słowacja PAP 1200.jpg
Papież przybył do Bratysławy. Franciszka powitała prezydent Słowacji Zuzana Czaputova

W Centrum Betlejem papież spotkał się z podopiecznymi ośrodka. Podziękował siostrom za ciepłe przyjęcie i za ich służbę.

Następnie, przy pomniku ofiar Holokaustu w Bratysławie, papież spotkał się z przedstawicielami wspólnoty żydowskiej. Franciszka powitał przewodniczący Związku Wspólnot Żydowskich Richard Duda.

Czytaj także:

- Dla społeczności żydowskiej na Słowacji to przełomowa, historyczna chwila, w której twoje kroki jako papieża prowadzą do miejsca pamięci o zmarnowanym życiu tysięcy członków naszej społeczności. Bardzo doceniamy ten gest - powiedział Richard Duda.

Papież potępił wszelkie formy przemocy i antysemityzmu. Wspomniał też ponad sto tysięcy słowackich Żydów zamordowanych w czasie drugiej wojny światowej. - Tutaj, w obliczu historii narodu żydowskiego, przyznajemy ze wstydem, ileż to razy niewymawialne imię Najwyższego było używane do niewyobrażalnych, nieludzkich czynów - mówił Franciszek.

Drugi dzień wizyty papieża na Słowacji zakończą spotkania z przewodniczącym parlamentu i premierem.


IAR/jb

Czytaj także

Prezydent spotkał się z kard. Semeraro. Duchowny dziękował za wzruszającą mszę beatyfikacyjną

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2021 19:34
Kancelaria Prezydenta przekazała w niedzielę na Twitterze, że prezydent Andrzej Duda spotkał się z kard. Marcellem Semeraro. Prezydencki minister Adam Kwiatkowski, który również wziął udział w tym spotkaniu, podkreślił, że było ono bardzo ciepłe i miłe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Witamy cię jako niosącego potrzebną inspirację dla przyszłości". Prezydent Słowacji powitała papieża Franciszka

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 11:32
W Pałacu Prezydenckim w Bratysławie odbyła się oficjalna ceremonia powitania papieża Franciszka, który od niedzieli jest na Słowacji. Papież, zwracając się do przedstawicieli władz, społeczeństwa i korpusu dyplomatycznego, powiedział, że - pandemia jest próbą naszych czasów. Franciszek wezwał do pomocy innym, integracji i wspólnego budowania przyszłości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Istotą jest pomoc młodym w szukaniu prawdy". Rozpoczął się XI Tydzień Wychowania w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 12:39
Pod hasłem "W blasku ojcostwa św. Józefa" Kościół obchodzi XI Tygodnia Wychowania w Polsce. Na stronie internetowej tydzienwychowania.pl organizatorzy przygotowali pomoce katechetyczne dla szkół.
rozwiń zwiń