X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier Węgier podarował papieżowi kopię listu króla Beli IV. "Kryje się pod tym głębsze znaczenie"

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2021 16:52
"Premier Węgier Viktor Orban podarował papieżowi Franciszkowi w niedzielę kopię listu węgierskiego króla Beli IV do papieża Innocentego IV" – poinformował rzecznik premiera Bertalan Havasi. Zdaniem wiceministra w kancelarii premiera jest to dar z podtekstem.
Viktor Orban, papież Franciszek
Viktor Orban, papież Franciszek Foto: PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

"Łatwo zauważyć, że pod tym protokolarnym gestem kryje się głębsze znaczenie" – oznajmił na Facebooku wiceminister w kancelarii premiera Balazs Orban na Facebooku.

Czytaj także:
mid-epa09463100 (1).jpg
"Poprosiłem, by nie dopuścił do zniknięcia chrześcijańskich Węgier". Orban o spotkaniu z papieżem

Wiceminister podkreśla, że za panowania Beli IV w XIII w. Węgry były nękane najazdami tatarskimi i po pierwszym najeździe mongolskim król rozpoczął odbudowę kraju "na chrześcijańskich fundamentach, w obronie całej cywilizacji chrześcijańskiej".

Ponieważ jednak zagrożenie ze strony Tatarów nie zniknęło – wskazuje wiceminister – Bela IV "obok stosunków z Zachodem zaczął spoglądać też we wschodnim kierunku.(…) Niestety ówczesna Europa – jak wiele razy potem - z powodu swego podziału nie przyjmowała do wiadomości zbliżającego się zagrożenia".

Czytaj także:

Balazs Orban zauważa, że Węgrom w końcu udało się odeprzeć także drugi najazd tatarski.

"Nietrudno zauważyć, że w sensie geopolitycznym ówczesną i obecną sytuację łączy wiele podobieństw. Pytanie tylko, czy także teraz możemy ufać w podobne zakończenie w naszym niestabilnym, przeobrażającym się świecie? Wszystko od nas zależy. Warto uczyć się z historii" – napisał wiceminister.

jbt

Czytaj także

Papież: duchowa światowość to najgorsze zło, jakie może przydarzyć się Kościołowi

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2021 21:07
- Duchowa światowość to "najgorsze zło, jakie może przydarzyć się Kościołowi, nawet gorsze niż czasy papieży z konkubinami" - powiedział w sobotę papież Franciszek karmelitom bosym. Wytknął watykańskiemu dziennikowi, że "przestraszył się" tych słów, gdy wypowiedział je wcześniej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dwie postaci, które z bliska poznały krzyż". Papież na Węgrzech o beatyfikacji w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2021 13:58
Przebywający w Budapeszcie papież Franciszek mówił w niedzielę na zakończenie mszy o warszawskiej beatyfikacji prymasa Polski kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. - Przykład nowych błogosławionych niech pobudza nas do przemieniania ciemności w światłość mocą miłości - powiedział.
rozwiń zwiń