X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Polska i Unia muszą być zdolne do ochrony swoich granic". Premier w wywiadzie dla "FAZ"

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2021 11:13
Premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla "Frankfurter Allgemeine Zeitung" sprzeciwił się dalszemu pogłębianiu integracji europejskiej. Podkreślił jednocześnie, że jest za ścisłą współpracą gospodarczą państw Wspólnoty.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Art Service 2/PAP

"Moim zdaniem, jeśli Unia ma przetrwać, jeśli ma być silna, to musi być Unią suwerennych państw, Europą ojczyzn, szanujących swoje tradycje i kultury. Ale zarazem powinna bardzo ściśle współpracować gospodarczo" - podkreślił szef rządu w rozmowie z niemieckim dziennikiem. Jak dodał, integracja społeczna czy kulturowa forsowana z ideologicznych pobudek doprowadzi do rozpadu. W ocenie Mateusza Morawieckiego, stałe pogłębianie integracji jest ślepą uliczką.

premier 1200 (4).jpg
"Nie ma mowy o żadnym polexicie". Premier w najnowszym wywiadzie o relacjach z UE

Szef rządu zwrócił uwagę na znaczenie ochrony zewnętrznych granic Unii przed niekontrolowanym napływem migrantów. "Współpracuję ściśle z szefami rządów Litwy i Łotwy: musimy i chcemy chronić wschodnią granicę Unii nawet przy zwiększonym nacisku migracyjnym. Sytuacja jest tym bardziej napięta, że po drugiej stronie granicy rozpoczęły się właśnie rosyjsko-białoruskie manewry Zapad 2021" - zaznaczył. "Polska i Unia muszą być zdolne do ochrony swoich granic. Obecne wydarzenia to próba ataku na te granice, siania zamętu, destabilizacji Polski i Unii" - dodał.

Środki dla Polski z Funduszu Odbudowy

Mateusz Morawiecki zapewnił, że Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego, której istnienie jest punktem spornym w stosunkach Warszawy z Brukselą, zostanie rozwiązana. Zastrzegł, że musi się to stać "w ramach procesu legislacyjnego". Szef rządu podtrzymał przy tym wolę zreformowania polskiego systemu sądownictwa. "Musi być możliwość pociągnięcia sędziów do odpowiedzialności" - dodał. Wskazał, że reforma sądownictwa nie może być wiązana z kwestią wypłaty pieniędzy z Funduszu Odbudowy. Premier oczekuje, że środki z Funduszu trafią do Polski w ciągu kilku tygodni.

Czytaj również:

Spotkanie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel

W sobotę premier Mateusz Morawiecki spotyka się w Warszawie z niemiecką kanclerz Angelą Merkel. W tym kontekście "Frankfurter Allgemeine Zeitung" zapytał szefa rządu o ocenę stosunków polsko-niemieckich. Mateusz Morawiecki przypomniał, że obecnie Polska jest jednym z głównych partnerów Niemiec - m.in. w handlu.

Szef rządu wskazywał, że są też problemy w dwustronnych relacjach, jak sytuacja Polaków mieszkających w Niemczech i brak uznania ich przez państwo za mniejszość. "W tych sprawach oczekiwalibyśmy zmian" podkreślił. Dodał, że problemem jest też kwestia gazociągu Nord Stream 2.

Czytaj także

Jakub Kumoch o sytuacji na granicy z Białorusią. "To akcja przeciwko UE i NATO"

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2021 15:42
Polska oraz kraje bałtyckie są jednomyślne w sprawie presji migracyjnej ze strony Białorusi. W Kijowie w kuluarach Szczytu Platformy Krymskiej prezydent Andrzej Duda rozmawiał z prezydentami Litwy - Gitanasem Nausedą, Łotwy - Egilsem Levitsem oraz Estonii - Kersti Kaljulaid.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryzys przy granicy z Białorusią. Cezary Gmyz: w całej sprawie chodzi też o interesy Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 11:16
- My chronimy naszą polską granicę, ale tak naprawdę chronimy zewnętrzną granicę Unii. Jest oczywiste, że w momencie, w którym wpuścilibyśmy imigrantów, oni w dość krótkim czasie znaleźliby się na terenie Niemiec. Wizja tego, że w Berlinie pojawi się kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy imigrantów, jest w stanie wywrócić niemiecką scenę polityczną - mówił w Polskim Radiu 24 korespondent TVP w Niemczech Cezary Gmyz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To kolejna karta przetargowa Putina". Kuczyński o sytuacji przy granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 15:30
- Na Zachodzie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że jeśli Putin powie "dość", to Łukaszenka nie będzie sprowadzał turystów z Bliskiego Wschodu i wysyłał ich na granicę z Polską - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Kuczyński (ekspert ds. Rosji).
rozwiń zwiń