X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Czechy i Polska z najlepszą sytuacją epidemiczną w UE. Zobacz najnowsze dane

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 17:14
Polska i Czechy z najlepszą sytuacją epidemiczną w Unii Europejskiej. Tak wynika z danych Europejskiego Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób, która opublikowała cotygodniową mapę zakażeń. Tylko te dwa kraje są w całości zaznaczone na zielono.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Grand Warszawski

Kolejne są Węgry, w których kolor zielony przeważa. Oznacza on, że 14-dniowy wskaźnik zakażeń jest poniżej 75. Kolor ciemnoczerwony to wskaźnik przekraczający 500.

Bruksela COVID-19, 1200, shutterstock.jpg
Bruksela: od 1 października wejście do barów i restauracji z karnetem covidowym

Najnowsze dane potwierdzają niejednorodną sytuację w Unii. W części krajów odnotowano pogorszenie, na przykład na Słowacji, która jeszcze niedawno była całą zielona, teraz połowa kraju jest oznaczona kolorem pomarańczowym.

Z kolei Rumunia jest cała na pomarańczowo z wyjątkiem jednego regionu. Są natomiast kraje, w których odnotowano poprawę sytuację. Na przykład Francja w ubiegłym tygodniu była w większości oznaczona kolorem ciemnoczerwonym.

Czytaj także:

Teraz tych miejsc z najgorszą sytuacją epidemiczną jest mniej, a niektóre, jak północny-zachód kraju jest oznaczony na pomarańczowo. Lepsza sytuacja jest także we Włoszech. Chorwacja przeciwnie, już cała jest oznaczona kolorem czerwonym. Podobnie jak między innymi Portugalia, Hiszpania, Grecja, Belgia, Holandia, Estonia i Litwa oraz część Niemiec.

dn

Czytaj także

Certyfikaty covidowe weszły w życie. Ułatwiają podróżowanie w UE

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 07:40
Od dziś w całej Unii obowiązują certyfikaty covidowe, które mają ułatwić podróżowanie po Europie bez dodatkowych wymogów, na przykład kwarantanny.
rozwiń zwiń