X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Trzy lata po rasistowskim ataku na żydowską restaurację w Chemnitz. Jest wyrok sądu

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 14:28
Mijają trzy lata od ataku na żydowską restaurację "Schalom" w Chemnitz i jej właściciela, 30-letni sprawca otrzymał wyrok w zawieszeniu. Sąd Rejonowy w Chemnitz uznał mężczyznę z Dolnej Saksonii za "winnego niebezpiecznego uszkodzenia ciała i naruszenia pokoju" – informuje w środę "Der Spiegel".
Niemiecka policja
Niemiecka policjaFoto: B.Dpunkt/Shutterstock

W wyniku ataku kamieniami i butelkami na lokal "Schalom" w Chemnitz w 2018 roku, jego właściciel doznał obrażeń. Sąd uznał jednego z napastników za winnego. Otrzymał on wyrok w zawieszeniu i nie musi iść do więzienia.

bundeswehra wojsko 1200 shutt.jpg
Oskarżenia o napaść seksualną, rasizm i wymuszenia. Niemieccy żołnierze wycofani z Litwy

Pod koniec sierpnia 2018 r. kilkuosobowa grupa zaatakowała restaurację kamieniami i butelkami, raniąc przy tym właściciela. DNA skazanego zostało zidentyfikowane na jednym z kamieni. W połączeniu z kolejnym wyrokiem skazującym za handel narkotykami, sprawca ukarany został karą jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Czytaj także:

Prokurator Thomas Fischer podkreślał, że atak był "aktem rasistowskim" – powodem ataku na właściciela lokalu było jego wyznanie. Fischer domagał się dla sprawcy kary jednego roku i jednego miesiąca pozbawienia wolności, bez możliwości zwolnienia warunkowego.

Obrona żądała uniewinnienia, ponieważ oprócz śladów DNA na kamieniu nie znaleziono innych dowodów winy jego klienta. Oskarżony nie skomentował zarzutów na rozprawie. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

dn

Czytaj także

Berlin: dyskryminacja w poradni... antydyskryminacyjnej. Oferta pracy "nie dla białych"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021 21:04
Studencka poradnia antydyskryminacyjna, działająca przy berlińskim uniwersytecie, ogłosiła nabór na wolne stanowisko. W ofercie zaznaczono, aby nie odpowiadały na nią "białe osoby" - opisuje "Welt".
rozwiń zwiń