X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zbliża się beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i Matki Czackiej. Papież do Polaków: niech was błogosławią wasi święci

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 11:39
Papież Franciszek wyraził radość z powodu zbliżającej się beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Ojciec Święty spotkał się z wiernymi na audiencji ogólnej w watykańskiej auli Pawła VI.
Papież o beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej
Papież o beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży CzackiejFoto: Forum/Giuseppe Ciccia / Zuma Prasa

Podczas audiencji papież zwrócił się do Polaków. W swojej przemowie nawiązał do niedzielnych uroczystości beatyfikacyjnych w Warszawie. - Niech testament duchowy Prymasa Tysiąclecia - Wszystko postawiłem na Maryję i ufność matki Czackiej pokładana w Krzyżu Chrystusa będą zawsze mocą waszego narodu.

papież Franciszek free shutterstock 1200.jpg
Niebawem papież odwiedzi Słowację. Na spotkania z Franciszkiem będą mogły przyjść także osoby niezaszczepione

Franciszek w swojej wypowiedzi przypomniał słowa świętego Jana Pawła II o tym, że nie byłoby Papieża-Polaka, gdyby nie wiara kardynała Wyszyńskiego, niecofająca się przed więzieniem i cierpieniem. - Niech Bóg błogosławi Polskę, niech was wspierają wasi wielcy święci i błogosławieni - zakończył papież.

Czytaj więcej:

Katechezę poświęcił Listowi świętego Pawła do Galatów i jego słowom o tym, że wszyscy, bez względu na rasę czy płeć, są równi w oczach Boga. Zwrócił też uwagę, że nie wszędzie kobiety traktowane są na równi z mężczyznami.

nj

Czytaj także

Otwarta droga do beatyfikacji polskich zakonnic. Papież zatwierdził dekrety

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2021 14:47
Papież Franciszek zatwierdził w sobotę dekrety w sprawie męczeństwa dziesięciu elżbietanek, zamordowanych przez Armię Czerwoną. Bliżej też do beatyfikacji siostry Anieli Róży Godeckiej, założycielki Zgromadzenia Małych Sióstr Niepokalanego Serca Maryi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież zwrócił się do polskich wiernych przed świętem na Jasnej Górze. "Oby opieka Maryi była dla was źródłem pokoju"

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2021 12:47
Franciszek spotkał się z wiernymi na audiencji ogólnej w watykańskiej auli Pawła VI. Papież nawiązał do obchodzonej jutro w polskim Kościele uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej.
rozwiń zwiń