X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Meksyk: silne trzęsienie ziemi w pobliżu kurortu Acapulco

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 06:45
Trzęsienie ziemi wystąpiło w południowym Meksyku, epicentrum znajdowało się w miejscowości Guerrero w pobliżu Acapulco. Wstrząsy miały magnitudę 7.0. Według wstępnych doniesień zginęła jedna osoba.
Zniszczenia w Acapulco w wyniku trzęsienia ziemi.
Zniszczenia w Acapulco w wyniku trzęsienia ziemi.Foto: PAP/EPA/David Guzman

haiti 1200 pap (1).jpg
Trzęsienie ziemi na Haiti. Liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 1400

Do wstrząsów doszło na niewielkiej głębokości - około 12 kilometrów. W znanym kurorcie i jego okolicy zostało uszkodzonych wiele budynków. Niektóre drogi zostały zablokowane przez połamane drzewa i obrywy skalne.

Trzęsienie wywołało panikę w stolicy kraju - mieście Meksyk. Zatrzęsły się tam budynki, mieszkańcy wybiegli na ulice. W południowej części miasta doszło do przerw w dostawie prądu. Mimo padającego deszczu część lokatorów bała się powrócić do nieoświetlonych mieszkań.

Prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador powiedział, że mimo gwałtownego przebiegu skala zniszczeń nie jest wielka.

pg

Czytaj także

Trzęsienie ziemi w Iranie. Na zagrożony teren skierowano ekipy ratownicze

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2021 18:20
Południowy Iran nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,7. Na razie nie ma informacji o ofiarach ani stratach materialnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Silne trzęsienia ziemi na Alasce i Haiti. Są informacje o ofiarach

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2021 16:39
- Do trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,9 doszło w sobotę wcześnie rano na Alasce - podały amerykańskie służby USGS. Nie ma informacji o poszkodowanych bądź zniszczeniach. Pomimo wysokiej magnitudy nie wydano ostrzeżenia przed tsunami. Znacznie groźniej jest na Haiti. Po trzęsieniu ziemi władze podały informację o ofiarach śmiertelnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Haiti walczy ze skutkami trzęsienia ziemi. Biden polecił niezwłoczne udzielenie pomocy

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2021 21:28
Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden polecił niezwłoczne udzielenie pomocy Haiti, nawiedzonemu przez trzęsienie ziemi.
rozwiń zwiń