X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dramatyczne skutki ewakuacji z Afganistanu. UNICEF: setki dzieci zostały oddzielone od swoich rodzin

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 23:35
Jak informuje UNICEF, setki dzieci zostało odseparowanych od swoich rodzin i przewiezionych do różnych krajów podczas chaotycznej ewakuacji z lotniska w Kabulu. Organizacja zarejestrowała około 300 dzieci w takiej sytuacji, ale przypuszcza, że może ich być więcej.
Amerykański żołnierz i mała Afganka przed lotniskiem w Kabulu
Amerykański żołnierz i mała Afganka przed lotniskiem w KabuluFoto: Forum/U.S. Marines
talibowie kobiety manifestacja pap 1200.jpg
Kabul: interwencja talibów przeciw demonstracji kobiet. Manifestanci: użyto gazu

- Dzieci bez opiekunów zostały ewakuowane z Afganistanu do różnych państw, pracujemy nad tym, by bezpiecznie wróciły do swoich rodzin - powiedział rzecznik UNICEF James Elder. Dodał, że do bliskich wróciła już ponad setka dzieci.

"UNICEF głęboko niepokoi się o dobro pozostawionych bez opieki i odseparowanych od rodzin dzieci" - napisano w komunikacie organizacji. Dodano, że zagubieni najmłodsi muszą być szybko identyfikowani, co wymaga sprawnej współpracy różnych państw.

Podkreślono, że oczekujące na połączenie z rodzinami dzieci powinny być otoczone opieką dalszych krewnych lub osób ze znanego im środowiska, a tylko w ostateczności umieszczane w instytucjach opiekuńczych.

W Afganistanie pomocy potrzebuje około 10 mln dzieci. "Aby im pomóc, UNICEF musi mieć nieograniczony dostęp do całego terytorium kraju" - przypomniała też organizacja.

"Społeczność międzynarodowa i wszystkie strony muszą się do nas przyłączyć i priorytetowo traktować dobro dzieci w Afganistanie, jak również tych, które zostały z niego ewakuowane" - apeluje UNICEF.

kp

Czytaj także

Przyszłość Afganistanu. Andrzej Talaga: kraj nie ma strategicznego znaczenia w skali globalnej

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 15:55
- USA ma zbyt dożo sił rozlokowanych zbyt szeroko na świecie, trzeba je ściągać, by skoncentrować się na najbardziej zagrożonym kierunku, którym ze względów politycznych, gospodarczych i militarnych jest to Indo-Pacyfik a nie Azja Centralna - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Talaga (Warsaw Enterprise Institute).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przywódca mudżahedinów wzywa do powstania przeciw talibom. "W imię godności naszego kraju"

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 16:19
Dowódca sił broniących afgańskiej doliny Pandższeru, Ahmed Masud, wezwał do narodowego powstania przeciwko talibom. W nagraniu przesłanym mediom Ahmed Masud powiedział: "Gdziekolwiek jesteście, w kraju czy poza nim, wzywam was do rozpoczęcia narodowego powstania na rzecz godności, wolności i rozwoju naszego kraju".
rozwiń zwiń