X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

WHO: 90 proc. placówek medycznych w Afganistanie może przestać działać w ciągu tygodnia

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 23:01
- Setki placówek medycznych w Afganistanie są zagrożone rychłym zamknięciem, gdyż zachodni darczyńcy, którzy je finansują, nie mogą współpracować z nowym rządem talibów - powiedział w poniedziałek przedstawiciel Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: OMAR SOBHANI / Reuters / Forum

Około 90 proc. z 2300 placówek opieki zdrowotnej w całym kraju może zostać zamkniętych już w tym tygodniu - oznajmił w rozmowie z agencją Reuters Richard Brennan, dyrektor WHO ds. sytuacji nadzwyczajnych na Bliskim Wschodzie.

Czytaj także:
Kabul, 1200, pap.jpg
"Dolina Pandższeru przestała się liczyć jako zorganizowana opozycja". Marcin Krzyżanowski o Afganistanie

Bez wchodzenia w szczegóły poinformował, że zachodni darczyńcy mogą mieć przepisy, które uniemożliwiają im kontakt z talibami.

- Będziemy mieli przerwę w działalności dużej części obiektów ochrony zdrowia. Według niektórych szacunków nawet 90 proc. z nich przestanie funkcjonować prawdopodobnie w ciągu tygodnia, co będzie się wiązać ze zwiększoną liczbą zachorowań i zgonów – powiedział Richard Brennan.

Poinformował, że WHO próbowała wypełnić tę lukę, dostarczając zaopatrzenie, sprzęt i finansowanie do 500 ośrodków zdrowia. Dodał, że Organizacja współpracuje również z Katarem w sprawie dostaw leków drogą lotniczą.

- Mamy nadzieję, że w ciągu najbliższego tygodnia do Kabulu przylecą z Kataru dwa lub trzy samoloty z zaopatrzeniem medycznym – powiedział Richard Brennan. Dodał, że kolejne dostawy miałyby zawierać testy na COVID-19 i medykamenty do leczenia chorób przewlekłych.

Czytaj także:

Czytaj także:
talibowie 1200 pap (1).jpg
Upadł ostatni bastion prozachodniej opozycji. Talibowie ogłosili zdobycie Pandższiru

Utrudniony transport 

Podobnie jak i inne agencje pomocowe WHO ma trudności ze sprowadzeniem zaopatrzenia medycznego, w tym zestawów urazowych, częściowo z powodu chaosu na lotnisku w Kabulu.

Zaopatrzenie medyczne nadal jest dostarczane przez miasto Mazar-i-Szarif na północy Afganistanu, a WHO bada również opcje transportu lądowego ciężarówkami z Pakistanu - powiedział Brennan.

jbt

Czytaj także

Pogarsza się sytuacja humanitarna w Afganistanie. "Tysiące osób głoduje i koczuje w parkach"

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2021 19:56
Organizacje pomocowe alarmują, że w Afganistanie szybko pogarsza się sytuacja humanitarna. Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że nie ma możliwości dostarczenia na miejsce potrzebnego sprzętu. Od czasu, gdy talibowie zdobyli stolicę kraju nie działają tam banki, a ludzie pozbawieni są dostępu do gotówki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dla logistyków było jasne, że tak się stanie". Gen. Kowalski o sprzęcie pozostawionym w Kabulu

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 20:23
- Jestem o tym głęboko przekonany, że z perspektywy logistyków wojskowych jasne było, że jest to sprzęt na zmarnowanie. Dodatkowo pojawia się tu aspekt przekazania (talibom - red.) wszystkiego tego, co może być użyte do prowadzenia wojny - mówił w Polskim Radiu 24 gen. Andrzej Kowalski, były szef Służby Wywiadu Wojskowego
rozwiń zwiń