X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Unia Europejska przedłuża sankcje wobec Rosji. Powodem podważanie suwerenności Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 15:35
Ambasadorowie krajów Unii Europejskiej przedłużą jutro o pół roku sankcje dyplomatyczne wobec Rosji za podważanie integralności terytorialnej Ukrainy. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Alexandros Michailidis/ Shutterstock

Tę informację potwierdzili brukselskiej korespondentce Polskiego Radia, Beacie Płomeckiej, unijni dyplomaci.

shutterstock_ parlament europejski europarlament strasburg 1200 .jpg
Kolejny dzień debat w PE. Deputowani zajmą się m.in. rosyjską dezinformacją

Oznacza to, że do połowy września 177 osób będzie miało zakaz wjazdu na terytorium Unii i zablokowane pieniądze w europejskich bankach.

Na czarnej liście są separatyści z Krymu, podważający integralność terytorialną i suwerenność Ukrainy, a także rosyjscy politycy i wojskowi, w tym kilku bliskich współpracowników prezydenta Władimira Putina. Restrykcje obejmują również 44 firmy, która nadal będą miały zamrożone aktywa we Wspólnocie.

Czytaj także: 

Te sankcje zostały nałożone w marcu 2014 roku i co pół roku są przedłużane bez dyskusji, bo nie wzbudzają kontrowersji. Unia nałożyła także w połowie 2014 roku restrykcje gospodarcze. One również są od tego czasu co pół roku przedłużane. W przeszłości pojawiały się wprawdzie głosy ze strony krajów utrzymujących bliskie relacje z Rosją, by sankcje złagodzić albo zawiesić, ale na razie przeważa stanowisko państw opowiadających się za utrzymaniem twardej linii wobec Moskwy za łamanie międzynarodowego prawa.

ng

Czytaj także

Przedłużenie sankcji gospodarczych wobec Rosji. Unijni przywódcy zdecydowali

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 13:44
Unijni przywódcy, podczas czwartkowej dyskusji na szczycie w Brukseli na temat relacji z Moskwą, zdecydowali też o przedłużeniu o kolejne pół roku sankcji gospodarczych na Rosję za agresję na Ukrainę w 2014 roku. Potwierdził to w rozmowie z brukselską korespondentką Polskiego Radia Beatą Płomecką jeden z unijnych dyplomatów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Unia Europejska wysłałaby sygnał słabości". Beata Płomecka o sprzeciwie liderów UE na szczyt z Putinem

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 13:37
- Sprzeciw wobec spotkanie (z Władimirem Putinem - przyp. red.) argumentowano tym, że Unia Europejska wysłałaby sygnał słabości, bo skoro Rosja nie spełnia żadnych warunków odłożenia dialogu, no to będzie to tylko i wyłącznie okazanie przez UE słabości - powiedziała na antenie radiowej "Jedynki" Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raport Parlamentu Europejskiego. Nord Stream 2 powinien być natychmiast wstrzymany

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 18:01
Mimo wielokrotnych apeli polityków z naszego regionu i Parlamentu Europejskiego o zatrzymanie budowy Nord Stream 2 Stany Zjednoczone i Niemcy porozumiały się w sprawie jej dokończenia.
rozwiń zwiń