X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Rażący brak poszanowania praw człowieka i wolności obywateli". UE potępia wyrok dla białoruskich opozycjonistów

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 15:23
Unia Europejska potępiła skazanie czołowych białoruskich opozycjonistów. Oświadczenie w tej sprawie opublikował rzecznik szefa unijnej dyplomacji, Peter Stano. 
Maksim Znak i Maryja Kalesnikawa
Maksim Znak i Maryja KalesnikawaFoto: Ramil Nasibulin/Forum

Maryja Kalesnikawa została skazana na 11 lat a Maksim Znak na 10 lat kolonii karnej za wzywanie do działań na szkodę bezpieczeństwa narodowego i zmowę w celu przejęcie władzy.

kalesnikava eu 1200.jpg
Wyrok dla białoruskich opozycjonistów. Polscy dyplomaci w Brukseli apelują o uwolnienie więźniów politycznych

Rzecznik szefa unijnej dyplomacji podkreślił w oświadczeniu, że opozycjoniści zostali skazani w procesie za zamkniętymi drzwiami na podstawie bezzasadnych zarzutów.

"Unia Europejska potępia ciągły i rażący brak poszanowania przez reżim w Mińsku praw człowieka i podstawowych wolności obywateli Białorusi" - dodał rzecznik.

Ponowił żądanie natychmiastowego i bezwarunkowego uwolnienia wszystkich ponad 650 więźniów politycznych na Białorusi. Podkreślił, że władze w Mińsku muszą przestrzegać międzynarodowych zobowiązań.

ng

Czytaj także

Trwają prace nad wprowadzeniem sankcji wobec Białorusi. Powodem podsycanie kryzysu migracyjnego

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 13:48
Nieoficjalne informacje brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej z ubiegłego tygodnia potwierdził dziś oficjalnie Luc Devigne z unijnego korpusu dyplomatycznego. Trwają prace nad unijnymi sankcjami wobec Białorusi za sprowadzenie migrantów na granice wspólnoty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W PE o wojnie hybrydowej. Sadoś: kryzys na granicy z Białorusią zaplanowany przez Mińsk

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 16:55
Ambasador Polski przy Unii Europejskiej, Andrzej Sadoś, powiedział, że kryzys migracyjny na granicach Unii z Białorusią został zaplanowany i systemowo zorganizowany przez władze w Mińsku. Ambasador przedstawił informację o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy na komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego poświęconej wykorzystywaniu kryzysu humanitarnego jako wojny hybrydowej przeciwko Unii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Media: w jednym z obozów dla nielegalnych migrantów na Litwie kształtuje się system kastowy

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 22:34
Jeden z litewskich portali internetowych ujawnił dziś, że w jednym z obozów dla migrantów, którzy nielegalnie dostali się na Litwę, kształtuje się system kastowy i dochodzi do wykorzystywania seksualnego. Władze w Wilnie zapowiadają, że niezwłocznie wyjaśnią tę sprawę.
rozwiń zwiń