X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kabul: interwencja talibów przeciw demonstracji kobiet. Manifestanci: użyto gazu

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2021 00:50
Talibowie rozpędzili demonstrację kobiet w stolicy Afganistanu, Kabulu. Jej uczestniczki manifestowały w obronie swoich praw, w tym prawa do pracy i udziału w życiu publicznym.
Kobiety demonstrują w Afganistanie domagając się uznania swoich praw
Kobiety demonstrują w Afganistanie domagając się uznania swoich prawFoto: PAP/EPA/STRINGER

Według relacji uczestniczek, talibowie użyli wobec nich gazu łzawiącego, mieli też uderzać niektóre z nich magazynkiem karabinu. W ostatnim czasie podobne manifestacje kobiet odbyły się też w mieście Herat na zachodzie kraju.

pap 1200.jpg
"Nie boimy się, jesteśmy zjednoczone". Demonstracja w obronie praw kobiet w Afganistanie

Talibowie, którzy opanowali niemal cały Afganistan po wycofaniu się z niego Amerykanów, zapewniają, że prawa kobiet pod ich rządami będą szanowane, ale w ramach muzułmańskiego prawa szariatu. Kobiety mają mieć prawo pracy w administracji, ale nie na stanowiskach ministerialnych.

Czytaj także: 

Mimo tych zapewnień wiele Afganek obawia się, że przejęcie władzy przez talibów może oznaczać powrót do czasu ich poprzednich rządów, gdy kobiety musiały zakrywać twarz po wyjściu z domu i były surowo karane nawet za drobne wykroczenia.


mbl

Czytaj także

Dr Michał Lubina: obecność USA w Afganistanie była dla wielu krajów wygodna

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 21:15
- Póki Amerykanie byli w Afganistanie, problem dla regionu, jakim byli talibowie, był w pewnym stopniu hamowany, to było korzystne dla Chin, teraz jest niepewność - mówił w Polskim Radiu 24 dr Michał Lubina (Uniwersytet Jagielloński).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wichrzyciele zostali pokonani". Talibowie poinformowali o przejęciu pełnej kontroli nad Afganistanem

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 20:16
Siły talibskie przejęły pełną kontrolę nad Afganistanem po tym, jak opanowały Dolinę Pandższeru na północnym wschodzie kraju - podała agencja Reuters, powołując się na trzy talibskie źródła. Jednak przejęciu Afganistanu przez talibów zaprzeczają obrońcy doliny Pandższeru.
rozwiń zwiń