X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Komisja Europejska: rozmowy z Polską na temat KPO cały czas trwają

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 18:04
Komisja Europejska informuje, że cały czas trwają rozmowy z Polską na temat Krajowego Planu Odbudowy. Rzecznik Komisji Eric Mamer powiedział Polskiemu Radiu, że nieprawdziwe są informacje medialne o blokadzie wypłaty 57 miliardów euro dla Warszawy.
Siedziba Komisji Europejskiej
Siedziba Komisji EuropejskiejFoto: mat. prasowy KE

- Komisja Europejska kontynuuje ocenę polskiego Krajowego Planu Odbudowy. Trwają rozmowy z polskimi władzami - napisano na profilu Komisji na Twitterze.

Wcześniej komisarz Unii Europejskiej do spraw gospodarczych Paolo Gentiloni był pytany w Parlamencie Europejskim o powody opóźniającej się akceptacji polskiego planu, bo termin na decyzję minął 1 sierpnia.


ZOBACZ TAKŻE
1200 buda pap.jpg
Buda: słowa Gentiloniego nie są stanowiskiem Komisji Europejskiej

Włoch odpowiedział, że dyskusja trwa i że jest ona związana z kwestią nadrzędności unijnego prawa w Polsce i możliwych konsekwencji tej sprawy w związku z Krajowym Planem Odbudowy. Do problemu odniósł się również wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda, która napisał na Twitterze, że Komisja Europejska nie podjęła żadnej decyzji o odrzuceniu polskiego Planu Odbudowy bądź zawieszeniu środków.

- Paolo Gentiloni wyraził jedynie oczywiste stanowisko o poszanowaniu prawa Unii Europejskiej. Powstałe komunikaty medialne są nadinterpretacją tych słów - napisał wiceminister Buda. Do tej pory z 27 państw członkowskich pozytywną ocenę Komisji Europejskiej dla swoich planów uzyskało 18 krajów. Fundusz Odbudowy po pandemii koronawirusa, z którego są wypłacane pieniądze, wynosi 750 miliardów euro.

IAR/

Czytaj także

Vera Jourova: stan wyjątkowy pokazuje powagę kryzysu migracyjnego

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 18:25
- Stanu wyjątkowego nie wprowadzono nawet podczas pandemii, to pokazuje powagę kryzysu migracyjnego - powiedziała Wirtualnej Polsce wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova. Podkreśliła, że należy zapewnić bezpieczeństwo tym, którzy już dostali się na terytorium UE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fotyga apeluje do KE o podjęcie rozmów z Irakiem. Chodzi o migrantów wykorzystywanych przez Białoruś

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2021 13:37
Eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości Anna Fotyga skierowała do KE interpelację dotyczącą wykorzystywania przez reżim Aleksandra Łukaszenki migrantów jako narzędzia w wojnie hybrydowej przeciwko krajom unijnym. Europoseł zaapelowała o rozmowy z Irakiem w sprawie migrantów wykorzystywanych przez Białoruś. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSWiA spotkał się z władzami miejscowości przygranicznych. "Nasze działania przyjęto ze zrozumieniem i wsparciem"

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 12:54
Minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński spotkał się z przedstawicielami władz miejscowości, które mogą zostać objęte stanem wyjątkowym. W najbliższym czasie spodziewana jest decyzja prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie rządowego wniosku o wprowadzenie stanu wyjątkowego.
rozwiń zwiń