X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W PE o wojnie hybrydowej. Sadoś: kryzys na granicy z Białorusią zaplanowany przez Mińsk

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 16:55
Ambasador Polski przy Unii Europejskiej, Andrzej Sadoś, powiedział, że kryzys migracyjny na granicach Unii z Białorusią został zaplanowany i systemowo zorganizowany przez władze w Mińsku. Ambasador przedstawił informację o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy na komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego poświęconej wykorzystywaniu kryzysu humanitarnego jako wojny hybrydowej przeciwko Unii.
Andrzej Sadoś
Andrzej SadośFoto: PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

Andrzej Sadoś poinformował, że od stycznia odnotowano ponad 3700 prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią, z czego ponad 3000 w samym sierpniu. Dodał, że obecnie, po białoruskiej stronie przebywa około 30 osób.

ucho 21830244 1200.jpg
Wolontariuszka: białoruskie służby regularnie zaopatrują obóz imigrantów na polskiej granicy

- Ta grupa podlega rotacji. Służby białoruskie codziennie podwożą i odwożą osoby w ramach tej grupy - podkreślił. Dodał, że z zaprezentowanej deputowanym PE dokumentacji fotograficznej wynika, że ludzie ci mają "wsparcie, żywność i innego rodzaju wsparcie ze strony służb białoruskich". - Grupa ta znajduje się po stronie białoruskiej - podkreślił Andrzej Sadoś.

00:17 sados - setka 1 .mp3 Andrzej Sadoś o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej (IAR)

ZAPAD "niezgodny z regulacjami OBWE"

Ambasador powiedział, że białoruski reżim sprawdza odporność Unii Europejskiej, wykorzystuje luki w unijnym systemie azylowym, szerzy dezinformację, próbuje wywoływać podziały wśród państw członkowskich i zagraża bezpieczeństwu i stabilności w Unii. Przypomniał również o rozpoczynających się w przyszłym tygodniu rosyjsko-białoruskich manewrach ZAPAD w pobliżu unijnej granicy.


granica Litwa Białoruś FORUM 1200.jpg
Tak białoruskie służby traktują migrantów. Litewscy strażnicy publikują nagranie z wydarzeń na pograniczu

- Rosja organizuje te manewry niezgodnie z regulacjami OBWE, które zakładają transparentne informowanie państw sąsiedzkich o ilości i planowanym przebiegu manewrów wojskowych - wskazał. Zaapelował też, by pamiętać o "możliwych prowokacjach i incydentach".

00:31 sadoś - setka 2 .mp3 Andrzej Sadoś: manewry ZAPAD są niezgodne z przepisami OBWE (IAR)

Andrzej Sadoś ocenił także, że trwająca "próba destabilizacji Unii Europejskiej" ma "wiele elementów podobnych do kryzysu migracyjnego, który miał miejsce w 2015 roku.   

Czytaj także:

W debacie na komisji parlamentarnej wzięli udział przedstawiciele MSZ Litwy i Łotwy, którzy również mówili o instrumentalnym wykorzystywaniu migrantów przez białoruski reżim, o próbie destabilizacji Unii. Przedstawicielka łotewskiego ministerstwa spraw zagranicznych powiedziała, że migranci przylatują na Białoruś jako turyści, korzystając z biur podróży.


mbl

Czytaj także

Vera Jourova: stan wyjątkowy pokazuje powagę kryzysu migracyjnego

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 18:25
- Stanu wyjątkowego nie wprowadzono nawet podczas pandemii, to pokazuje powagę kryzysu migracyjnego - powiedziała Wirtualnej Polsce wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova. Podkreśliła, że należy zapewnić bezpieczeństwo tym, którzy już dostali się na terytorium UE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fotyga apeluje do KE o podjęcie rozmów z Irakiem. Chodzi o migrantów wykorzystywanych przez Białoruś

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2021 13:37
Eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości Anna Fotyga skierowała do KE interpelację dotyczącą wykorzystywania przez reżim Aleksandra Łukaszenki migrantów jako narzędzia w wojnie hybrydowej przeciwko krajom unijnym. Europoseł zaapelowała o rozmowy z Irakiem w sprawie migrantów wykorzystywanych przez Białoruś. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSWiA spotkał się z władzami miejscowości przygranicznych. "Nasze działania przyjęto ze zrozumieniem i wsparciem"

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 12:54
Minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński spotkał się z przedstawicielami władz miejscowości, które mogą zostać objęte stanem wyjątkowym. W najbliższym czasie spodziewana jest decyzja prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie rządowego wniosku o wprowadzenie stanu wyjątkowego.
rozwiń zwiń