X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W Wilnie Narodowe Czytanie 2 dni wcześniej. Instytut Polski zaprasza już w czwartek

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 04:53
W Wilnie odbędzie się w czwartek Narodowe Czytanie. Jest to ta sama akcja, która każdego roku organizowana jest przez prezydenta Rzeczpospolitej. Na Litwie odbywa się ona dwa dni wcześniej niż w Polsce.
W ramach tegorocznej, 10. edycji Narodowego Czytania, czytana będzie Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej
W ramach tegorocznej, 10. edycji Narodowego Czytania, czytana będzie "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli ZapolskiejFoto: Marek Borawski / KPRP / prezydent.pl

Narodowe Czytanie w Wilnie odbywa się wcześniej z ważnego powodu. - Ta data wzięła się z naszych planów jeszcze w czerwcu. Wówczas myśleliśmy, że w akcji wezmą udział polskie szkoły. Jednak sytuacja pandemiczna zweryfikowała nasze plany - powiedziała Polskiemu Radiu dyrektorka Instytutu Polskiego w Wilnie Małgorzata Stefanowicz-Pecela.

Posłuchaj
00:48 Narodowe Wilno IAR.mp3 W Wilnie odbędzie się dziś Narodowe Czytanie. Relacja Kamila Zalewskiego (IAR)
jedynka dulska.jpg
Narodowe Czytanie 2021. Dziennikarze Programu 1 PR czytają "Moralność pani Dulskiej"

Mimo to, podobnie jak w Polsce, w litewskiej stolicy będą czytane fragmenty książki "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. Wcześniej krótki wykład o epoce, w której powstawała sztuka oraz o jej autorce wygłosi doktor Irena Fedorowicz. Z kolei Polski Teatr "Studio" w Wilnie specjalnie na tę okazję przygotuje inscenizacje kilku fragmentów utworu.

Czytaj również:

Ogromna popularność na Litwie

Małgorzata Stefanowicz-Pecela mówi, że Narodowe Czytanie cieszy się na Litwie wielką popularnością. - Niestety w tym roku możemy przyjąć tylko 40 osób. Mamy już długą listę rezerwowych, którzy chcieliby wziąć udział w tym spotkaniu. Jednak z powodu bezpieczeństwa nie jesteśmy w stanie wszystkich ugościć - zaznaczyła szefowa Instytutu Polskiego.

Narodowe Czytanie rozpocznie się wieczorem (początek o 17:00) w jednej z polskich kawiarni w Wilnie.

W sobotę Narodowe Czytanie odbędzie się w kilkuset kilkuset miejscach w całej Polsce, a także w 23 krajach na całym świecie. W akcji wezmą udział między innymi organizacje, instytucje i grupy oraz stowarzyszenia polonijne i placówki dyplomatyczne poza granicami.

jmo

Czytaj także

Twarze Dulskiej. Od kołtuna do troskliwej matki

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 19:25
- Nie ma jednej twarzy Anieli Dulskiej, ma twarzy wiele, a elementem konstytuującym, stanowiącym fundament jest sama autorka Gabriela Zapolska, kobieta fascynująca - opowiadała w Programie 2 Polskiego Radia profesor Barbara Osterloff z Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.
rozwiń zwiń