X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Fotyga apeluje do KE o podjęcie rozmów z Irakiem. Chodzi o migrantów wykorzystywanych przez Białoruś

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2021 13:37
Eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości Anna Fotyga skierowała do KE interpelację dotyczącą wykorzystywania przez reżim Aleksandra Łukaszenki migrantów jako narzędzia w wojnie hybrydowej przeciwko krajom unijnym. Europoseł zaapelowała o rozmowy z Irakiem w sprawie migrantów wykorzystywanych przez Białoruś. 
Anna Fotyga
Anna FotygaFoto: Twitter/Anna Fotyga

Unia europejska free 2020.jpg
UE odpowie na instrumentalne wykorzystanie migracji w zagrożeniach hybrydowych

O tym, że Mińsk nadal sprowadza migrantów z Iraku samolotami, a później przerzuca ich przez granicę z Polską, Litwą i Łotwą, mówili wczoraj przedstawiciele Komisji Europejskiej i Słowenii, kierującej pracami Unii. 

Oprócz rozmów z Bagdadem, eurodeputowana Anna Fotyga domaga się także sprawdzenia, czy zatrzymywani przez służby graniczne migranci z Syrii nie są zarejestrowani jako uchodźcy w finansowanych przez Unię obozach w Libanie i w Turcji.

"Aleksandr Łukaszenka próbując wbrew woli Białorusinów za wszelką cenę utrzymać się u władzy, dzięki wsparciu Kremla przekracza kolejne granice" - napisała w interpelacji Anna Fotyga.

"Po brutalnej pacyfikacji białoruskiego społeczeństwa, celem uzurpatora Łukaszenki jest zmuszenie Unii do podjęcia negocjacji mających przełamać stan politycznej izolacji, w której się znalazł po sfałszowanych wyborach prezydenckich" - napisała deputowana. Jej zdaniem, głównym narzędziem do osiągnięcia celu stali się migranci z Iraku, Syrii i Afganistanu, przerzucani przez białoruskie służby na zewnętrzne granice Unii Europejskiej.

Kryzys z 2015 r. - odrobiona lekcja

Europoseł podkreśliła, że ważne jest nałożenie sankcji na wszystkie osoby i firmy zamieszane we wrogie działania. "Nie wyobrażam sobie, by białoruskie firmy wykorzystywane przez służby Łukaszenki do przewozu migrantów i ich przerzut na terytorium Unii, nie były objęte sankcjami i mogły prowadzić działalność na terenie Wspólnoty. Wyrażam nadzieję, że państwa członkowskie wykażą się solidarnością z Polską i państwami bałtyckimi" - podkreśliła była polska minister spraw zagranicznych.

Czytaj również:

Dodała, że dobrze się stało, że zarówno urzędnicy w Brukseli, jak i władze niektórych państw członkowskich wyciągnęli wnioski z błędnej polityki w 2015 roku, kiedy to Rosja wykorzystała uchodźców jako broń do destabilizacji Unii.

Obecnie, w przeciwieństwie do 2015 roku, stawiany jest nacisk przede wszystkim na ochronę zewnętrznych granic Unii i nie ma już żądań, dotyczących obowiązkowego przyjmowania uchodźców. Dziś uznaje się, że była to zachęta dla nielegalnej migracji.

kp

Czytaj także

"Nasze oczy skierowane są na instytucje UE". Łotwa i Estonia rozważają ogrodzenie na zewnętrznej granicy UE

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 13:55
- Łotwa i Estonia za przykładem Polski i Litwy rozważają budowę fizycznej bariery na swoich granicach - poinformowała Asta Skaisgiryte, doradczyni prezydenta Litwy Gitanasa Nausedy. Dodała, że wspólnie poszukuje się możliwości pozyskania na ten cel funduszy UE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska blokuje oświadczenie UE dotyczące migracji. Chce uwzględnienia zagrożeń hybrydowych

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 19:33
Polska zablokowała na poziomie ambasadorów projekt oświadczenia na temat migracji, które jutro mieli przyjąć unijni ministrowie spraw wewnętrznych - dowiedziała się nieoficjalnie brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
rozwiń zwiń